fbpx
Xiaomeng ‘VKLiooon’ Li është femra e parë që fiton Hearthstone Grandmasters Global Finals
"Harrojeni gjininë tuaj." Xiaomeng “VKLiooon” Li shkruajti histori të shtunën në mbrëmje, kur u bë femra e parë që fitoi turnamentin e esports Hearthstone Grandmasters Global Finals dhe një turnament të BlizzCon. Një moment realisht i paharrueshëm në historinë e…
Blizzard kërkon ndjesë, por nuk e tërheq ban-in ndaj Blitzchung
Kur Blizzcon 2019 filloi këtë fundjavë, gjërat nisën me tonalitet të zymtë. CEO i kompanisë, J.Allen Brack u ngjit në skenë për të folur me publikun dhe me të gjithë botën, duke kërkuar ndjesë për ban-in e bërë kundrejt Blitzchung.…
Blizzard mund të zbulojë Hearthstone Auto Chess në BlizzCon 2019
Edhe Blizzard duket se do të lançojë në autobattler Autobattlers kanë qënë një prej zhanreve më popullore të këtij viti, duke filluar me Dota Auto Chess e më pas duke kaluar tek Teamfight Tactics në League of Legends, të cilat…
Blizzard poston një trailer për expansion-in e ri të Hearthstone
Më shumë do të zbulohet në BlizzCon Siç mund ta dini tashmë, BlizzCon do të fillojë javën e ardhshme dhe fansat e lojërave të Blizzard janë duke vrarë mendjen se çfarë të rejash do të sjellë zhvilluesi. Ndër njoftimet më…
Blizzard redukton ban-in e Blitzchung dhe i kthen paratë e çmimit
Blizzard ka bërë deklaratën e parë që pas ban-it ndaj Blitzchung. Pak ditë pasi i bëri ban lojtarit të Hearthstone, Chung "Blitzchung" Ng Wai dhe refuzoi ti jepte paratë e çmimit Grandmaster, Blizzard ka njoftuar se do ta reduktojë pezullimin…
Epic Games thotë se kurrë nuk do të reagonte si Blizzard me situatën e Hong Kong
Studioja ka theksuar të drejtën që çdo lojtar i Fortnite ka për të shprehur pikëpamjet e tij politike dhe të të drejtave njerëzore. Epic Games ka njoftuar se nuk do i bëjë ban lojtarëve dhe nuk do i kufizojë që…
Riot ka censuruar përdorimin e “Hong Kong” në transmetimin e Worlds 2019
Riot Games duket se ka marrë një vendim për të censuruar përdorimin e frazës "Hong Kong" në stream gjatë League of Legends World Championship. Një postim në Reddit nga dje ka grumbulluar të gjitha momentet që i kanë bërë fansat…
Blizzard bën ban lojtarin që mbështeti protestën e Hong Kong. Fansat kërcënojnë bojkot ndaj kompanisë.
Lojtarët nuk janë aspak të kënaqur me veprimet e Blizzard Lojtari pro i Hearthstone, Ng Wai Chung, i njohur ndryshe si 'Blitzchung' është momentalisht një nga tematikat më të përfolura në komunitetin e gaming. Në një intervistë të kryer gjatë…
Blizzard zbulon veçoritë e reja të Hearthstone
Ka ardhur koha për disa ndryshime. Nuk ka për tu bërë kurrë më mirë se kaq për fansat e Hearthstone. Blizzard ka në plan të shtojë një larmi veçorish të reja në lojë në të ardhmen e afërt. Shumë prej…
Aventura e rradhës për Hearthstone është Tombs of Terror
Kapitulli i parë i saj do të jetë i disponueshëm falas në 17 shtator Ashtu siç The Dalaran Heist ndoqi Rise of Shadows, në expansion-in e fundit të Hearthstone, Saviors of Uldum do të ndiqet nga Tombs of Terror. Kjo…