Tag: hack

Twitch bie totalisht në duart e hackers
Një hacker anonim pretendon se ka zbuluar informacione nga gjithë serveri i Twitch, përfshirë source code dhe informacionin e pagesës së përdoruesit. Përdoruesi postoi një lidhje prej 125 GB për torrent me 4chan të Mërkurën, duke deklaruar se informacioni kishte…
LinkedIn mund të ketë marrë të dhënat tuaja
PrivacyShark duket se ka qenë i pari që ka raportuar këtë dhe tani ka marrë një deklaratë nga LinkedIn, më poshtë. Një shkelje e dytë masive e LinkedIn raportohet se ekspozon të dhënat e 700 milion përdoruesve, që është më…
Valve pranon se po linte cheaters në ndeshje të CS:GO
Cheaters kanë qenë gjithmonë një shqetësim në CS:GO. Sidoqoftë, një rritje e fundit e hakerave u raportua nga disa casters të CS:GO, gjë që lojtarët konfirmuan. Shumica e ndeshjeve ishin të mbushura me përdorues të spin bot, wall hacks, goditje…
Një cheater i Warzone shpjegon se sa lehtë mund të bëni hack pa marrë ban
Të bësh hack në Call of Duty Warzone është më e thjeshtë se sa ne e mendonim Problemi i cheating dhe hacking në Warzone ka qenë tepër i madh që prej lançimit të Warzone dhe ka filluar të përkeqësohet gjithmonë…
Garena Free Fire Hack – A ekzistojnë hacks për diamonds dhe aimbot?
Free Fire është një ndër lojërat më popullore mobile dhe si çdo lojë tjetër e cila ka popullaritet të madhe edhe Free Fire ka problemet e veta me hack si diamonds hack dhe aimbots. Por a ekzistojnë me të vërtetë…
Hack-u ndaj Capcom mund të ketë ndikuar informacionet e 400,000 njerëzve
Me mijëra njerëz më shumë mund të jenë ndikuar nga sulmi që ju bë Capcom në nëntorin e vitit që lamë pas. Kjo u njoftua së fundmi nga studioja. Sulmet ndaj Capcom bënë leak detajet e shumë lojërave dhe lançimeve…
Activision hedh poshtë pretendimet për hack të llogarive të CoD  
Activision ka deklaruar se raportimi i cili u bë viral ishte i rremë "Raportet që sugjerojnë se llogaritë e Activision Call of Duty janë komprometuar nuk janë të sakta," thanë ata ditën e djeshme vonë. "Si gjithmonë, ne rekomandojmë që…
Mbi 500,000 adresa të CoD janë rrezikuar nga një hack i Activision
Mbi 500,000 adresa të Activision raportohet të janë bërë hack në një data breach që i ka ndodhur kompanisë në datë 20 shtator, duke i lënë kështu lojtarët e Call of Duty në limbo. Momentalisht raportohet të jenë bërë hack…
Arrestohet adoleshenti përgjegjës për hack-un e bërë në Twitter gjatë korrikut
17-vjeçari nga Florida po përballet me 30 akuza kriminale. Policia ka arrestuar një të dyshuar për hack-un në Twitter, që përdori adresat e emrave si Elon Musk, Bill Gates, Apple, Uber, Barack Obama dhe shumë të tjerë, për mashtrime bitcoin-i.…
Një 19-vjeçar që po jetonte me të ëmën fshihej pas sulmeve të bëra në Twitter
Misteri po shpaloset. Një raportim i detajuar i New York Times zbuloi se personat përgjegjës për sulmet e bëra në Twitter. Hackers-at morën kontroll të 130 adresave, shumë prej të cilave ishin verifyed me miliona ndjekës. Sipas raportimit, pas sulmit…