Tag: h1z1

Ninja feston arritjen në Twitch pasi ka tejkaluar 17 milionë ndjekës
Tyler ‘Ninja’ Blevins ka tejkaluar zyrtarisht një numër prej 17 milionë ndjekësish në Twitch, duke e siguruar më tej vendin e tij si streamer më i ndjekur në platformë. Pasi e filloi karrierën e tij në vitin 2011 ndërsa luante…
Tfue sfidon Ninja në një ndeshje boksi
Fortnite ka qenë loja më popullore në Twitch prej kohësh tashmë. Personi që përfitoi më shumë nga kjo sigurisht që ishte Tyler 'Ninja' Blevins, ndoshta streameri më i famshëm i Fortnite. Tani, duket se një hack në Twitter ka sjell…
ANAREA battle royale është praktikisht H1Z1 e re
AXC GAMES është një studio zhvillimi e pavarur frenceze, që u themelua në prill të këtij viti. Duke filluar si një studio me tre punonjës, tashmë kompania është zgjeruar dhe ka 10 njerëz që po punojnë me lojën e ardhshme…
H1Z1 ndryshon sërish emrin, tani quhet Z1 Battle Royale
Zhvilluesi i ri NantG premton kthimin në kohën e King of the Kill H1Z1 ka ndryshuar emrin. Sërish. Loja e cila nisi si një survival MMO dhe më pas u kthye në një battle royale nisi sezonin e tretë të…
Lajme jo të mira për Daybreak Games
Numrat arrijnë deri në 70 vende pune të humbura. Kompania Daybreak Games, studioja pas zhvillimit të H1Z1 battle royale dhe Planetside 2, ka pushuar një numër të konsiderueshëm punonjësish. Kompania nuk specifikon numrin e stafit që u pushua, por themeluesi…
H1Z1 u lançua në PlayStation 4
Pak javë më parë, u njoftua kur lojtarët mund të prisnin lirimin e plotë të  të H1Z1: Battle Royale në PS4, e cila ka qenë në 'open beta' që nga maji i këtij viti. Tani duket se dita ka ardhur,…
H1Z1: Battle Royale ka një datë lançimi për PS4
H1Z1: Battle Royale së shpejti do të lërë fazën e 'open beta' dhe do të lançohet zyrtarisht. Me lëshimin e 'online shooter'-it gjithashtu vijnë dhe dy armë të reja dhe automjeti i transportit të ekipit ARV. Përveç kësaj, sezoni i…