Tag: gwent

GWENT lançohet në pajisjet Mac M1 të Apple
GWENT: The Witcher Card Game nga CD PROJEKT RED, krijues të serisë së lojërave The Witcher, tani është në dispozicion për të gjitha pajisjet macOS të pajisura me Apple M1. Lojtarët mund ta shkarkojnë lojën falas tani nga Mac App…
Kurorëzohet kampioni botëror i GWENT: The Witcher Card Game
Përfundimi epik i sezonit të dytë kompetitiv të GWENT u zhvillua fundjavën e kaluar. GWENT World Masters, i cili u transmetua drejtpërdrejt në Twitch, pa tetë lojtarët më të mirë nga GWENT Masters Season 2 duke garuar për një pjesë…
Cyberpunk 2077 kësaj rradhe do të vijë vërtet në 10 Dhjetor
Raporti i fitimeve të studios për tremujorin e tretë të 2020, i cili u publikua këtë javë, përmban përsëritje të shumëfishta të publikimit të lojës së shumëpritur për 10 Dhjetorin. Për më tepër, zyrtari kryesor financiar i CDPR, Piotr Nielubowicz…
Expansion i ri i GWENT, ‘Way of the Witcher’ do të vijë së shpejti
CD Projekt Red njofton daljen e ardhshme të Way of the Witcher, expansion-i më i ri falas për GWENT: The Witcher Card Game, që vjen në 8 Dhjetor 2020 Way of the Witcher sjell 70 karta të reja në GWENT,…
‘Gwent: The Witcher Card Game’ më në fund mbërrin në android
Ju do të duhet një celular që ka minimumi Android 7.0, me të paktën 1.5 GB RAM Së fundmi, Gwent: The Witcher Card Game ka arritur për Android pasi debutoi në iOS në tetor. Edicioni Android arriti pothuajse një vit…
Gwent, loja me karta e The Witcher do të vijë në Android në 24 mars
Gwent e CD Projekt Red do të vijë së shpejti tek ju Tashmë e disponueshme në PS4, Xbox One, PC dhe iOS, loja ju shikon teksa po futeni në beteja me karta me lojtarë të tjerë në universin popullor të…
GWENT vjen në Android dhe ju mund të regjistroheni paraprakisht
GWENT është një lojë e shkëlqyeshme, nuk ka kush ta mohojë këtë. Si një spin-off i versionit të plotë nga lojës anësore e gjetur në The Witcher 3, GWENT është pritur shumë mirë kur u lançua në PC, PlayStation 4…
Gwent do të vijë për iOS në tetor
CD Projekt RED ka njoftuar se një version mobile iOS për Gwent do të vijë në 29 tetor, duke i lejuar lojtarët që ta marrin këtë lojë me vete kudo që mund të duan të shkojnë përmes iPhone-ave dhe iPad-ëve…
Publikohet Beta e lojës me karta, Gwent: The Witcher Card
Gwent, është një lojë me karta e bazuar tek seritë e The Witcher që sa bëri Beta-n e saj publike dhe do të jetë një lojë e pavarur. Gwent, është një lojë turn-based që mund të koleksionosh karta. Lojtarët mund të…