fbpx

Tag: Ghost of Tsushima

Ky dizajn i PlayStation 5 me motive të “Ghost of Tsushima” duket mahnitës
Loja Ghost of Tsushima është diçka ndryshe e sjellë nga Sucker Punch Productions, të cilët janë krijuesit dhe të lojërave Sly Coopers. Suksesi i Ghost of Tsushima ishte i madh, me mbi 6 milion kopje të shitura në mbarë botën.…
Zhvilluesit e Ghost of Tsushima bëhen ambasadorë të ishullit të vërtetë
Nate Fox dhe Jason Connell do të jenë ambasadorë të ishullit Tsushima. Siç është raportuar më përpara, drejtori krijues i Ghost of Tsushima, Jason Connell dhe drejtori i lojës Nate Fox, do të bëhen të dy ambasadorë të përhershëm të…
Lojëra të Playstation si God of War, do të aksesohen në PC
Ndërmjet një liste të lojërave ekskluzive të tjera si Uncharted Collection nga Playstation, qëndron dhe God of War, e cila do të bëhet e aksesueshme në PC sipas një leaker-i në Twitter. Disa lojëra të Playstation, duke përfshirë reboot-in e…
Ghost of Tsushima është loja e vitit, bazuar në votat e Game Awards
Fituesja e Player's Voice Award. The Game Awards është një event që tashmë ja ka dalë të tërheqë vëmendjen e gamers në mbarë botën. Këtë vit shfaqja është planifikuar për në datë 10 dhjetor dhe ndër gjërat e tjera pritet…
Ghost of Tsushima sjell një co-op mode falas këtë vjeshtë
Legends, një update falas i fokusuar në mitologjinë Japoneze. Një online multiplayer co-op mode është duke u drejtuar për te Ghost of Tsushima. Kjo u njoftua sot nga Sucker Punch Productions. Legends, që ndjek katër luftëtarë të njohur, do të…
Update-i i ri i Ghost of Tsushima sjell ndryshime në vështirësi
Patch 1.05 është në dispozicion Kanë kaluar disa ditë nga debutimi i Ghost of Tsushima në PlayStation 4 dhe siç u njoftua nga vetë Sony, loja e Sucker Punch u dashurua shpejt nga bota, pasi në tre ditë tejkaloi 2.4…
Ghost of Tsushima është IP e Sony me shitjet më të shpejta në PS4
2.4 milionë njësi të shitura në tre ditë. Ghost of Tsushima është IP me shitjet më të shpejta ndonjëherë që ka patur Sony gjatë gjeneratës së PlayStation 4. Kjo u njoftua këtë pasdite nga vetë kompania. Loja ja doli që…
PewDiePie kërkon ndjesë për mënyrën se si i foli fansave në livestream-in e fundit
Felix 'PewDiePie' Kjellberg ju ka kërkuar falje fansave për shpërthimin që pati gjatë livestream-it të Ghost of Tsushima. Suedezi u acarua shumë me fansat pasi ata e bënë spam me mesaze, kur ai zbuloi aksidentalisht emrin e profilit të PlayStation 4.…
Ghost of Tsushima për pak mund të ishte me piratë, muskutjerë ose Rob Roy
Sucker Punch lançon sot lojën e dytë për PlayStation 4, të shumëpriturën Ghost of Tsushima. Për të festuar rastin, bashkë themeluesi i Sucker Punch, Brian Fleming, shkruajti një postim në blogun e tij ku rikujtonte zhvillimin e lojës. Si duket,…
Traileri i lançimit të Ghost of Tsushima është publikuar herët
Traileri i lançimit të Ghost of Tsushima është publikuar tashmë online, plot katër ditë përpara lançimit të lojës, të premten e 17 korrikut. Traileri ende klasifikohet si unlisted në YouTube, por është shpërndarë gjithandej nëpër media sociale. Për çudi, akoma…