Tag: george r.r martin

George R.R. Martin konfirmon titullin për Jon Snow sequel
Pak më shumë se tre vjet më parë, Game of Thrones përfundoi pas tetë sezonesh. Sido që të jenë mendimet tuaja për sezonin e fundit, nuk mund ta mohoni se Game of Thrones ishte një përvojë e pakrahasueshme pasi bota…
HBO zbulon trailerin e ri të House of the Dragon
HBO ka zbuluar trailerin më të fundit për prequel-in e tij të Game of Thrones, House of the Dragon, si dhe posterat e personazheve. House of the Dragon, premierë më 21 gusht, vjen nga George R.R. Martin, Ryan Condal dhe…
George R. R. Martin njofton librin e tij të ri
Fansat e Game of Thrones do të jenë të kënaqur të mësojnë se George R. R. Martin së shpejti do të publikojë një libër tjetër të bazuar në Shtëpinë e famshme Targaryen. I shpallur në blogun e vetë autorit, Game…
George R.R. Martin jep updates për seritë prequel të Game of Thrones
Autori i Game of Thrones, George R.R. Martin ka dhënë një update mbi serialin e ardhshëm prequel në blogun e tij. Nga i pari i këtyre serialeve që doli në ekranet tona, House of the Dragon, ai shkroi: "Ajo që…
“House Of The Dragon” spin-off i Game Of Thrones përfundon xhirimet
Autori George R.R. Martin ka ofruar një përditësim mbi serialin prequel të Game of Thrones, House of the Dragon. Duke shkruar në "Not a Blog", Martin filloi duke konfirmuar se sezoni 1 ka përfunduar së xhiruari. Të 10 episodet në…
Krijuesi i Game of Thrones e pëlqen shumë Elden Ring
Kanë kaluar pothuajse tre vjet që kur autori George R.R. Martin bëri tease rastësisht se ai punonte në një lojë "jashtë Japonisë", por ja ku jemi vetëm pak muaj larg një publikimi të Elden Ring. Në një postim në blog,…
Seriali prequel i Game Of Thrones është anulluar
Vitin e ardhshëm do të shfaqet publikimi i Game Of Thrones: House Of The Dragon, një serial prequel i vendosur shumë qindra vjet përpara ngjarjeve të shfaqjes së famshme të fantazisë. Por siç doli, kjo nuk ishte as përpjekja e…
Publikohet traileri i parë i Game of Thrones: House Of The Dragon
Traileri i parë për serinë e ardhshme Game Of Thrones House Of The Dragon sapo është publikuar, dhe duket si një rikthim mjaft premtues në Westeros. House of the Dragon zhvillohet disa shekuj para shfaqjes televizive që ne njohim dhe…
Zbulohen pamjet e para nga seriali i ri i Game of Thrones
“The House of the Dragon” më në fund është duke marrë formë. HBO ka zbuluar se paraprirësi i drejtpërdrejtë i serialit “Game of Thrones” nga George R.R. Martin, Ryan Condal dhe Miguel Sapochnik, tani është në prodhim dhe do të…
Elden Ring është loja më e madhe e FromSoftware deri tani
Menjëherë pas paraqitjes te konferenca e Microsoft në E3 2019, morëm disa detaje më konkrete nga bashkëpunimi i FromSoftware me autorin e Game of Thrones George R.R Martin. Në fjalë të pakta, duket si një Dark Souls në open-world. Miyazaki…