fbpx

Tag: free games

Loja ikonike XIII është free në GOG

Ribërja e cel-shaded FPS XIII u lançua për efekt katastrofik në nëntor 2020. Ai ka një rezultat “jashtëzakonisht negativ” në Steam dhe rezultati i tij i përgjithshëm në Metacritic është vetëm 30 në 100. Është gjithashtu mjaft keq që zhvilluesi…

Metro 2033 është falas në Steam, por jo për një kohë të gjatë
Metro 2033, e para në serinë e lojrave Ruse post-apocalyptic dhe stealth shooter nga 4A, tanimë është falas në Steam deri më 15 Mars. Kujdes! Bëhet fjalë për versionin origjinal sesa remaster-in e vitit 2014. Ja vlen të përmendet se pjesa…
Loja Artifact e Valve tashmë është free-to-play
Valve është një kompani me një sukses mjaft të madh, por loja e tyre dixhitale me karta të koleksionueshme Artifact ka qenë një nga dështimet e tyre të rralla. Të zhgënjyer nga numrat e ulët të lojtarëve, Valve njoftoi një…
Epic Games Store do t’iu sjellë luftë me lojën e re falas
Si gjithmonë edhe këtë javë, Epic ka sjellë një tjetër free në platformën e saj Epic Games Store për të gjithë gamers. Loja që Epic ka sjellë këtë javë do t’iu çojë drejt një lufte totale. Loja në fjalë e…
Loja e radhës në Epic do të jetë një sci-fi city builder
Sigurisht, lojërat sci-fi kanë zakonisht gjithë ato laser guns dhe anije gjigande hapsinore, por ndonjëherë është më argëtuese të ndërtosh sesa të shkatërrosh. Dhe loja e radhës në Epic Games Store do t'iu lejojë të ndërtoni qytetin tuaj në Mars.…
Si të shkarkoni lojra falas në PC ose në mobile në mënyrë të sigurt
Një ndër problemet më të mëdha që gamers hasin janë viruset ose mashtrimet pasi ndodh shpesh që ata të jenë në kërkim të ndonjë loje dhe të mashtrohen nga website të cilat “e ofrojnë ketë lojë free” dhe kanë si…
Epic sjell dy lojëra falas këtë javë që nuk duhet t’i humbisni
Absolute Drift: Zen Edition dhe Rage 2 janë free ketë javë në Epic Games Store Edhe ketë javë si gjithmonë, Epic Games Store ka sjellë lojërat e saj falas në platformën e saj dhe ketë herë kjo platformë ka vendosur…
Lunar New Year sjell dhuruta falas në Brawl Stars
Lunar New Year ka ardhur dhe shumë lojëra kanë filluar të shtojnë gjëra të ndryshme ose të ofrojnë dhurata falas. Një ndër këto lojëra është edhe Brawl Stars e cila ka sjell një event të vogël dhe dhurata falas për…
Bethesda sjell një nga lojërat falas të Epic këtë javë
Një javë e re nënkupton një set të ri lojërash falas nga Epic Games Store. Duket se Epic po ndërton hype-in për Spring Showcase që do të fillojë këtë javë, pasi këtë rradhë do të marrim një lojë AAA që…
Ubisoft po jep falas një lojë nga seria e Assassin’s Creed
Viti i ri kinez është afër dhe shumë dyqane online kanë nisur uljet ose kanë ofruar produkte falas. Dhe me ketë rast edhe Ubisoft po bën pjesën e vet duke dhuruar falas një lojë nga seria e Assassin’s Creed. The…