Tag: fortnite season 6

Kur do të vijë dhe çfarë do të sjellë Season 7 i Fortnite?
Season 7 i Fortnite është gati për të nisur dhe Season 6 po i vjen fundi avash avash. Shumë prej jush po pyesin veten se kur do të vijë dhe se çfarë do të sjellë sezoni i ri dhe ne…
Si të merrni Catwoman Zero skin në Fortnite Season 6
Një skin Catwoman po vjen në Fortnite, e quajtur thjesht Catwoman Zero. Ne do ju japim informacione që dimë për të, duke përfshirë kohën kur do të dalë në treg dhe si mund ta merrni. Ndërsa Fortnite Sezoni 6 ka…
Sezoni 6 i Fortnite: Ku të gjejmë Fancy View, Rainbow Rentals dhe Lockie’s Lighthouse
Grupi më i ri i sfidave të Fortnite është gati dhe është publikuar për Week 6 dhe njëra prej tyre u jep detyrë lojtarëve që të vizitojnë tre points-of-interest pa emra rreth ishullit. Këtu mund t’i gjeni të gjitha. Java…
Deathstroke vjen në Fortnite si pjesë e crossover-it të Batman
Leaker-at e Fortnite kanë zbuluar se Deathstroke do të jetë personazhi tjetër DC Comics që do të shfaqet në lojë, si pjesë e një crossover-i të ri të madh Batman. Kapitulli 2, Sezoni 5 i Fortnite paraqiti disa nga crossover-at…
Ku mund ta gjeni Cult Artifact në Fortnite Season 6 Spire Quest?
Sapo lojtarët të përfundojnë Spares Quests të Tarana, ata mund të kalojnë në vijën kërkimore të Raz dhe njëri prej tyre të ngarkojë lojtarët me gjetjen e një Cult Artifact nga Spire POI, i vendosur në qendër të hartës. Ja…
Fortnite shton Musical Emote me Bruno Mars
Pas shumë bashkëpunimesh me artistë të tjerë muzikorë, Fortnite u sjell fansave një emote të frymëzuar nga Bruno Mars. Që nga lançimi, loja hit Battle Royale, Fortnite është bërë e njohur për shumë gjëra, sidomos për crossovers. Duke filluar me Avengers:…
Si të fluturoni me pula në Season 6 të Fortnite
Si të fluturoni me pula në sezonin më të fundit të Fortnite është ndoshta një nga pyetjet më të çuditshme që është kërkuar deri më tani. Me debutimin e derrave, ujqërve dhe grabitqarëve (për të përmendur disa) në lojë, pulat…
Ç’do të sjellë update-i 16.10 për Fortnite
Fansat e Fortnite! Do të vijë një shumëllojshmëri fix-esh të bug-eve dhe glitch-eve për BR dhe Creative Modes në patch-in e ardhshëm të lojës: v16.10. Fortnite Season 6 mori update-in e tij (v16.00) më 16 mars, duke sjellë një varg përmbajtjesh të reja…
Gjithçka që dimë mbi Enlightened skins në Fortnite
Ndërsa Enlightened skins nuk janë asgjë e re për Fortnite, pasi kanë qenë një pjesë e lojës për shumë sezone, ato aktualisht nuk janë në dispozicion për t'u fituar në lojë ende. Çdo sezon, lojtarëve të Fortnite u jepet mundësia të marrin…
Lista Tier e Primal Weapons të Season 6 të Fortnite
Ka shumë armë të reja në Fortnite Chapter 2 Season 6 dhe një mekanizëm krejtësisht të ri crafting me mënyra të ndryshme upgrade-i. Fortnite Chapter 2 Season 6, i njohur ndryshe si Fortnite Primal, me të vërtetë i bëri një…