Tag: fortinte

Fortnite mund të sjellë anime në lojë
Fortnite ka marrë përsipër gjithçka, nga klasikët e filmave në ikonat e kulturës pop, dhe madje edhe sportet, por tani Epic po e drejton Battle Royale drejt diçkaje të re: bota e anime, dhe Demon Slayer, Dragonball Z dhe Naruto…
Sipas studimit të ri më shumë të moshuar po bëhen ‘gamers’
Një sondazh i ri ka treguar se njerëzit e moshuar, të moshës 55 deri 64 vjeç, janë bërë shumë më të interesuar në lojëra, me një tendencë në rritje me mbi një të tretën gjatë viteve të fundit. Po, duket…
Bugha është kampioni i Fortnite World Cup Solo Finals
16 vjeçari e kishte në xhep $3 milionshin që fillim Kyle "Bugha" Giersdorf është kampioni i Fortnite World Cup Solo Finals. Ai arriti të mblidhte 59 pikë përgjatë të gjashta ndeshjeve që luajti duke u diferencuar me plot 26 pikë…