Fnatic Tekkz shpjegon pse askush nuk po e shijon FIFA 20
Sipas lojtarit profesionist, FIFA 20 është loja më e pafrytshme nga EA Sports Si një nga lojtarët më të mirë profesionist, Tekkz është padyshim një prej zërave më të rëndësishëm për sa i përket FIFA 20. Këtë fundjavë, lojtari i…
Ja se cili ishte ekipi më i ndjekur i esports në 2019
Team Liquid kryesonte renditjen si ekipi më i ndjekur Disa ekipe të esports janë bërë aq emra të njohur për gamers sa janë bërë Real Madrid dhe Barcelona për tifozët e futbollit. Megjithatë, për sa i përket shikueshmërisë, duket se…
CEO i Fnatic i hedh fajin Epic për largimin e lojtarëve të Fortnite
Tashmë edhe organizatat e esports nuk janë të kënaqura me Epic Games Pas largimit të tre prej lojtarëve të Fortnite nga ekipi kompetitiv i Fnatic, CEO i organizatës Sam Mathews foli për përkushtimin e ekipit ndaj lojës, por gjithashtu vuri…
Fnatic krijon një skuadër për PUBG Mobile
Organizata ka krijuar një ekip me lojtarë indianë Fnatic do të bëhet pjesë e PUBG Mobile esports duke marrë një ekip indian të quajtur XSpark. XSpark u krijua në gusht dhe është një prej ekipeve më të forta nga rajoni…
Ndeshja e parë e Worlds 2019 u ndoq nga 2 milionë shikues
Fitorja e SKT ndaj Fnatic për pak sa nuk theu rekorde Kuptohet që një ndeshje e madhe është luajtur kur shikueshmëria për pak sa nuk thyen rekordet histroike të të gjithë kampionatit. Ndeshja midis SK Telecom T1 dhe Fnatic kaloi…
G2 Esports shpallet kampione e LEC Summer Split pasi mposhti Fnatic
Mbretërit e Europës janë fituesit e Summer Split G2 Esports kanë arritur të fitojnë titullin e LEC 2019 Summer Split duke arritur të fitojnë kundër Fnatic. Me fitoren e djeshme, ekipi do të jetë në vazon e parë të League…