Tag: film

Një film i Baby Shark po vjen nga Paramount
Muajin e kaluar, video e YouTube Baby Shark arriti një rekord me mbi 10 miliardë shikime. Dhe tashmë Paramount ka njoftuar se një film i Baby Shark do të vijë së shpejti. Filmi në fjalë është do të prodhohet nga…
Filmi i ri i Dragon Ball Super do të ketë luftime ekstreme
Para pak kohësh, një film i ri anime nga seria e famshme Dragon Ball do të vijë së shpejti. Së fundmi disa detaje janë zbuluar në lidhje me ketë film duke treguar se luftime dhe përballje ekstreme do të shfaqen…
Pritet të lançohet një film i dytë i Dragon Ball Super
Së fundmi një ndër studiot më të famshme dhe të mëdha të animacionit në Japoni, Toei Animation, njoftoi se një film i ri nga seria Dragon Ball Super do të vijë së shpejti. Dragon është një ndër seritë më popoullore…
Trailer më i fundit i Mortal Kombat tregon dhunë totale
Filmi i Mortal Kombat ka debutuar së fundmi me një trailer të ri dhe mund të shohim që ky film do të jetë po aq i dhunshëm sa lojërat që seria e Mortal Kombat ka. Filmi i ri Mortal Kombat…
Netflix premton se do të sjellë një film të ri çdo javë
Netflix e nis “fuqishëm” vitin 2021 Netflix është një prej platformave më të mëdha në botë në të cilat mund të shikoni një shumëllojshmëri të madhe filmash, serialesh dhe sigurisht anime. Së fundmi Netflix ka bërë një deklaratë në të…
Joker vë rekord si film comic book me 2 fitore në Golden Globes
Ylli Joaquin Phoenix dhe kompozitorja Hildur Gudnadóttir fituan në kategoritë përkatëse. Joker nuk ja doli të merrte çmimin e madh në Golden Globes Awards, por si një film i ardhur nga një comic book arriti të thyente rekordet e tij.…
Pas disa viteve Fortnite do të kthehet në një film shumë të suksesshëm
Blockbuster-at e ardhshëm të Hollywood do të jenë të bazuar në videolojëra, mbi të gjitha në Fortnite dhe Minecraft. Kjo sipas shefit të zhvllimit të biznesit në Paradox, Shams Jorjani. Jorjani merr si rast hitet e mëdha të Marvel Cinematic…
Brie Larson, shpëtimtarja e Avengers në trailer-in e ri të Captain Marvel
“Dëshironi të dini se çfarë jeni në të vërtetë?” Kjo është një pyetje e paraqitur për Carol Danvers (Brie Larson) në trailer-in e dytë të Captain Marvel. Dhe kjo është një pyetje të cilën fansat e Marvel i kanë bërë…
Tom Holland i Spider-Man do të luajë Nathan Drake në filmin Uncharted
Aktori i Spider-Man: Homecoming Tom Holland do të jetë pjesë e kastit në filmin më të ri të Sony, Uncharted, në rolin e Nathan Drake. Holland  do të luajë Drake në moshë të re të bazuar në skenat e ngjarjeve…