Tag: fifa 21

Tani mund të shihni se çfarë do ju bjerë në pakot e Ultimate Team
Ndoshta çështja më e madhe e EA midis fansave për momentin janë sistemet e saj të fitimit të parave. Botuesi ka hyrë në ujë të nxehtë gjatë viteve me ankesa rreth asaj se sa shumë lojërat e tij mbështeten te…
Lojëra falas për PC, Steam dhe Xbox për këtë fundjavë nga 11 deri në 13 qershor: Control, FIFA 21
Si çdo fundjavë ne ju ofrojmë një seri propozimesh për të luajtur gjatë këtyre ditëve plotësisht falas, ndër të cilat nuk duhet të nxjerrim në pah asgjë më pak se një lojë të shkëlqyeshme si Control, të cilin mund ta…
Lojtarët e rinj më të mirë | FIFA 21 Career Mode
Në FIFA 21 Career Mode, mund të jetë e vështirë të dihet se cilët lojtarë të rinj ia vlen të merren për klubin tuaj. Në planin afatgjatë, ata mund t'ju kursejnë shumë para dhe nëse kanë potencial të mjaftueshëm, ato…
Sulmuesit më të mirë që mund të blini në FIFA 21
Krijimi i një skuadre solide në Ultimate Team të FIFA 21 mund të jetë një detyrë e vështirë, veçanërisht kur jeni duke kërkuar lojtarë që vazhdimisht mund të shënojnë gola. Për ta zgjidhur këtë, ne kemi bashkuar një listë të…
Ultimate Team ka gjeneruar të ardhura rekord për EA në vitin 2021
Ultimate Team është një mod unik në titujt sportivë të EA që u jep lojtarëve aftësinë për të formuar ekipin e tyre. Për të formuar këto ekipe, lojtarët duhet të blihen në formën e paketave "misterioze". Këto pako misterioze janë…
Një futbollist adoleshent i vrarë në 2006 do të shtohet në FIFA 21
Kiyan Prince, një futbollist i talentuar adoleshent, vdiq në 2006 pasi u godit me thikë jashtë shkollës së tij ndërsa u përpoq të ndante dy persona gjatë një përleshjeje. Ai ishte vetëm 15 vjeç. Adoleshenti ishte pjesë e akademisë Queens…
Lojtarët më të mirë dhe të lirë që mund të merrni në FIFA 21 Ultimate Team
Mund të jetë e vështirë të garosh në FIFA 21 Ultimate Team kur nuk ke monedha për të shpenzuar për lojtarët e nivelit më të lartë. Për fat të mirë, ka shumë lojtarë që ende performojnë shkëlqyeshëm në fushë. Të…
EA po shet cosmetics të FIFA 21 jashtë loot boxes për herë të parë
FIFA 21 Ultimate Team store u përditësua më 1 maj, për të përfshirë një tab të re Stadium. Mund të blini individualisht një tifo, një stadium theme dhe një pajisje të re për shtëpi, ose të gjitha sendet e disponueshme…
FIFA 21 vjen në EA Play dhe Xbox Game Pass
Electronic Arts në mënyrë të vazhdueshme shton lojëra të ndryshme në katalogun e EA Play dhe shumë prej lojërave janë tituj sportivë. Seria FIFA është një nga më të njohurat në katalogun e EA dhe bëhet e juaja duke filluar…
FIFA 21 kritikohet përsëri mbi loot boxes dhe kumarin në lojë
Loot boxes janë një temë mjaft e prekshme në lojëra, pasi ato shpesh janë krahasuar me lojërat e fatit në botën reale. Edhe pse kjo ende nuk është provuar nga shumë organe qeveritare, Electronic Arts ka rënë përsëri në kritikë…