fbpx

Tag: faker

Faker thotë se ai “do të jetë përsëri lojtari më i mirë”, por a do të jetë ashtu?
Legendary mid laner ishte subjekt i një mini-dokumentari të krijuar si pjesë e serisë së YouTube’s Creator Spotlight. Video 12-minutëshe hedh një vështrim në karrierën e Faker në League of Legends me një fokus në vitet pas fitores së tij…
Faker turpëron lojtarët profesionistë të LoL me një outplay 1v2
Demon King godet sërish! Kampioni i trefishtë i botës, Faker, njihet nga shumë lojtarë për mekanikat e tij të çmendura dhe nga shumë fansa konsiderohet lojtari më i mirë në botë. Edhe pse nuk ka patur shumë sukses ndërkombëtar gjatë…
Faker dhuron $25,000 për të luftuar coronavirus në Korenë e Jugut
Të gjithë po bashkojnë forcat kundër virusit Si dhe pjesa tjetër e botës, edhe esports janë prekur nga coronavirus, me shumë evente që janë shtyrë ose anulluar. League of Legends ka ndryshuar shumë për shkak të këtij virusi, me LPL…
Faker nuk pranoi $10 milionë për t’u larguar nga Korea e Jugut
Mid laner-i mesa duket morri disa oferta të çmendura përpara nisjes së këtij sezoni I konsideruar nga shumica si lojtari më i mirë i League of Legends ndonjëherë, Faker është një prej ikonave të esports. Nuk është aspak surprizë që…
Faker dhe Tyler1 bëhen miq pas League of Legends All-Stars 2019
Kush mund ta imagjinonte që Faker dhe Tyler1 të bëheshin shokë? Lee "Faker" Sang-hyeok ka qënë gjithmonë një prej lojtarëve më popullorë të League of Legends. Në një intervistë të fundit, ai ka thënë fjalë shumë të mira për Tyler…
Faker mundet nga disa lojtarë Bronze në një lojë ranked në LoL
Kjo ndodhi gjatë stream-it të Rick Fox për bamirësi Ai është një kampion i trefishtë në Worlds, pjesë e Hall of Fame të esports dhe mbase lojtari më i mirë ndonjëherë i League of Legends, po as vetë Lee ‘Faker’…
Riot nderon Faker me një skin të ri për Zed në League of Legends
Një prej play-save më të bukur në historinë e lojës është përjetësuar në këtë skin Skin-i më i fundit i Zed në League of Legends, Galaxy Slayer, ka brenda tij një referencë për momentin më ikonë të këtij kampioni, një…