Tag: Facebook Gaming

Facebook Gaming kalon YouTube Gaming, Twitch “dominon” përsëri
Shumë platforma të ndryshme ka patur një rritje të madhe kohët e fundit dhe disa stastika të reja janë zbuluar rreth këtyre platformave duke zbuluar shumë të dhëna të rëndësishme. Një raport është publikuar së fundmi nga Streamlabs dhe Stream…
Twitch thyen rekordet e shikueshmërisë përsëri në 2021
Ndërsa kufizimet për shkak të pandemisë po lehtësohen, shumë po kthehen në shkollë, zyra dhe vende argëtimi. Kjo rihapje e restoranteve, kinemave dhe sallave të koncerteve nënkupton rritjen e konkurrencës kundër hapësirës sëstream, e cila pati rritje masive gjatë vitit…
Facebook Gaming vazhdon të rritet, xQc në krye të Twitch për Gushtin
Gushti ishte një muaj i fortë për platformat e transmetimit në të gjithë bordin me Twitch duke u rikthyer nga dy muaj rresht në rënie të kohës së shikimit dhe Facebook Gaming duke vendosur një rekord të ri shikueshmërie. Për…
Twitch kalon 1.7 miliardë orë të para në nëntor
Twitch dhe Facebook Gaming kapën majat në nëntor, sipas raportimit të Stream Elements për muajin që lamë pas. Twitch gjithashtu pa një rritje të shikueshmërisë totale dhe disa ndryshime interesante në kategoritë nën të cilat transmetojnë streamerat. Facebook gaming ra…
Facebook futet në garën e cloud gaming
Facebook është bërë gjigandi i fundit i teknologjisë që bëhet pjesë e "valles" së cloud gaming, me njoftimin që Facebook Gaming ka nisur disa lojëra të që bëhen cloud stream në Facebook, të disponueshme përmes browser-it dhe aplikacionit. Shërbimet rivale…
Facebook do që Apple të lejojë përdoruesit të zgjedhin aplikacionin e tyre të mesazheve
Facebook po bën një shtytje shtesë për të bindur Apple që të lejojë përdoruesit e iPhone të zgjedhin vetë aplikacionin e tyre të preferuar të mesazheve, një përpjekje që mund të hapë një mundësi për ta bërë aplikacionin e vet…
Facebook Gaming do t’i japë content creators opsione muzikore për streams
Streamers të lojërave në Facebook nuk kanë nevojë të shqetësohen për probleme copyright-i për të luajtur muzikë në background-in e stream-it të tyre, njoftoi platforma së fundmi. Në një postim në blog, Facebook Gaming tha se ka një marrëveshje me…
Mixer tashmë është mbyllur zyrtarisht
Ngushëllime! Në qershor, Microsoft bëri njoftimin shumë të papritur dhe befasues që Mixer, platforma e livestreaming që kishte hedhur kamionë parash në streamers ekskluzivë, duke përfshirë Ninja, Shroud dhe King Gothalion vetëm disa muaj më parë, po i mbyllte dyert.…
Facebook Gaming nuk do të zëvendësojë Mixer në dashboard të Xbox One
Microsoft dëshiron t'i "japë lojtarëve zgjedhje" Më 22 qershor, Mixer u mbyll dhe hyri në një partneritet me Facebook Gaming, por marrëveshja nuk do të sjellë së bashku të gjitha privilegjet e Mixer me Microsoft. Mixer dikur ishte një shërbim…
Facebook do të ofrojë $2.500 partnerëve të Mixer që kalojnë në Gaming Creator Program
Me mbylljen e Mixer, Microsoft po partnerizohet me Facebook Gaming për të ndihmuar në gjetjen e një shtëpie për partnerët e saj. Dhe ndërsa shumë nuk do të kërkojnë në Facebook si opsionin e tyre të parë, kompania po ofron…