Tag: ethereum

Vlera e Bitcoin bie me 10% dhe shkund tregjet globale
Çmimi i bitcoin ra ndjeshëm të hënën, ndërsa investitorët filluan të heqin riskun në mes të rënies së tregjeve globale të kapitalit. Shumë njerëz kanë argumentuar se bitcoin është më i dobishëm si një pasuri e sigurt, por ai mund…
Bitcoin bie përsëri nën 47,000 dollarë
Bitcoin vazhdon të bjerë mëngjesin e së enjtes. Çmimi ishte rreth 46,800 dollarë për monedhë, ndërsa rivalët Ethereum dhe Dogecoin po bëheshin trade përkatësisht për rreth 3,100 dollarë dhe 27 cent për monedhë, sipas Coindesk. Tags për identifikimin e bitcoin,…
Bitcoin vazhdon të shkojë keq e më keq
Ajo që ngjitet lart edhe bie poshtë, por kur bëhet fjalë për kriptovalutat, dhe Bitcoin në veçanti, luhatjet e egra lart e poshtë ndjehen si dukuri normale (ishte vetëm pak kohë më parë kur Bitcoin dhe Ethereum ndezën një shpërthim…
Ky mashtrim me cryptocurrency i vjedh dikujt 20,000 paund
Në fillim të majit, James Evans u takua me një burrë në aplikacionin për takime Grindr. Personi, i cili tha se emri i tij ishte David, ishte miqësor dhe mjaft i komunikueshëm. "Filloi si një bisedë normale", thotë Evans. “Ne…
A është shumë vonë për të investuar në kriptomonedha?
Me rritjen e fundit në vlerën e kriptomonedhës gjatë pandemisë, ju mund të ndjeni një ndjesi të intensifikimit të FOMO nëse nuk zotëroni disa. Por a po humbni vërtet, apo kripta është një lojë e tepërt? Epo, përgjigja varet nga…
Tesla ndalon së pranuari transaksione me Bitcoin
Tesla së fundmi njoftoi se do të pranojë Bitcoins si pagesë për modelet e saj elektrike, duke i dhënë një shtysë tjetër për të konsideruar kriptovalutat si monedhë. Por tani Tesla po tërheq vendimin e saj dhe po ndalon tregtinë…
Bitcoin pati rënien më të madhe në disa muaj
Gara e Bitcoin kapi një frenim të fortë, pasi kriptovaluta më e njohur në botë ra me 13% të enjten, një rënie që tejkalon humbjet prej 11% në shtator. Në fakt, rënia më e madhe që kemi parë në vitin…