Tag: epic store

Merrni Yooka-Laylee and the Impossible Lair falas në Epic Games Store
Epic Games Store ka nxjerrë më në fund lojën e tyre falas për këtë. Loja falas që ka ardhur këtë javë është Yooka-Laylee and the Impossible Lair. E lançuar në tetor të vitit 2019 nga Playtonic Games, Yooka-Laylee and the…
Duket se dinosaurët do të vijnë së shpejti në Fortnite
Dataminers zbulojnë prova që sugjerojnë se dinosaurët mund të arrijnë së shpejti në Fortnite, diçka shumë e mundshme duke pasur parasysh temën kryesore të sezonit. Sezoni 6 Chapter 2 i Fortnite filloi zyrtarisht dje, duke i dërguar lojtarët përsëri në…
Loja e radhës në Epic do të jetë një sci-fi city builder
Sigurisht, lojërat sci-fi kanë zakonisht gjithë ato laser guns dhe anije gjigande hapsinore, por ndonjëherë është më argëtuese të ndërtosh sesa të shkatërrosh. Dhe loja e radhës në Epic Games Store do t'iu lejojë të ndërtoni qytetin tuaj në Mars.…
Metro: Last Light Redux dhe For the King janë falas në Epic Store
Ka ardhur ajo periudhë e javës ku sërish prezantojmë lojërat falas në Epic Games Store. Kjo javë na sjell dy giveaways: For the King, që Epic e zbuloi që javën e shkuar dhe një tjetër lojë surprizë, që është bonus.…
Dandara: Trials of Fear Edition është falas në Epic Store
Një javë e re sjell një lojë të re falas në Epic Games Store, sado që për të qenë të drejtë, kjo lojë nuk është tamam "e re". Bëhet fjalë për Dandara: Trials of Fear Edition, një 2D Metroidvania me…
Galactic Civilization 3 është falas këtë javë në Epic Store
Ka ardhur rradha për një giveaway të ri në Epic Games Store. Star Wars Battlefront 2 nuk është më e disponueshme, por mund të merrni Galactic Civlizations 3. Galciv 3 siç njihet shpesh, ka qenë vërdallë që në 2015 dhe…
Epic Games Store do të sjellë falas Star Wars Battlefront 2
Javën e ardhshme, Epic Games Store po dhuron Star Wars: Battlefront II 2017 si pjesë e programit të tyre në vazhdim të lojërave falas. Ky program ka qenë një përfitim për lojtarët që harxhojnë para dhe janë mbërthyer në shtëpi…
Epic Store do të sjellë lojëra falas, duke filluar nga java tjetër
Është ende thjesht 10 dhjetor dhe ndërsa Krishtlindjet janë ende larg, duket se Epic Games Store mund të ketë gjithashtu një duzinë apo më shumë dhurata për t'u lënë nën pemë. Duke filluar nga e enjtja e ardhshme, Epic do…
Merrni Hitman dhe Shadowrun Collection falas në Epic Games Store
Lojërat falas më të fundit në Epic Games Store janë një dy të shkëlqyera, por të dyja përfshijnë të qenit mjaft i kujdesshëm dhe i fshehtë. Është Hitman për të kënaqur nevojën tuaj për të krijuar atentate të hollësishme, dhe…
Dy lojëra të tjera vijnë falas në Epic Store
Epic Games po ndërron turnin e lojërave falas për përdoruesit e Epic Games Store. Duke filluar që sot, në datë 30 prill, lojtarët do të mund të marrin Amnesia: The Dark Descent dhe Crashlands, dy lojëra me atmosfera mjaft të…