Fortnite do të njoftojë diçka speciale në Game Awards
Çfarë njoftimi mund të jetë ky? Më vonë gjatë kësaj jave do të bëhet një njoftim i veçantë për Fortnite. Kjo është mësuar nga adresa zyrtare e lojës në Twitter. Sipas postimit, njoftimi do të zbulohet në edicionin e këtij…
Ninja shpjegon pse Tfue po i bën dëm Fortnite
Ninja ka shpjeguar se përse figura të shquara të Fortnite si Tfue, mund të jenë duke dëmtuar rritjen e lojës. Që kur Fortnite u lançua në 2017m, battle royale-i është rritur me ritme masive dhe është bërë pjesë shumë e…
Fortnite do të shfaqë një skenë ekskluzive nga Star Wars: The Rise of Skywalker
Bëni gati kokoshkat! Epic Games po përgatit një tjetër event në Fortnite, por këtë rradh duket se po marrin dhe pak ndihmë nga Star Wars. Muajin e kaluar, seria fantastiko-shkencore e Disney dhe Lucasfilm filloi bashkëpunim me Fortnite duke sjellë…
Epic sjell Winter Royale Fortnite Duos me prize pool $15 milionë
Një tjetër turnament multimiliona dollarësh. Komuniteti kompetitiv i Fortnite ka marrë më në fund lajmin e mirë që po priste: Duos është rikthyer dhe është më mirë se kurrë. Epic Games postoi sot, duke njoftuar se turnamenti Winter Royale do…
Këto janë patch notes jozyrtare për Fortnite Update v11.21
Epic Games solli një update të ri për Fortnite Battle Royale në 4 dhjetor dhe këto janë të gjitha detajet që duhet të dini për të. Siç ka qenë rasti me shumicën e update-ve të Fortnite, që me fillimin e…
Dy fazat e ardhshme të hartës së Fortnite bëhen leak para eventit të Risky Reels
Diçka është duke u përgatitur momentalisht për Fortnite Chapter 2 dhe të gjitha shenjat drejtojnë drejt një eventi në lojë të quajtur 'Galileo', që do të zhvillohet në Risky Reels. Eventet në lojë janë bërë si spektakle në Fortnite Battle…
Impiantet e ujit në Fortnite janë më efektive nga ç’mendoni
Impiantet e ujit mund të jenë më të dobishme se mendoni, falë kësaj mekanike qesharake të Fortnite, që mund ti hedhë kundërshtarët tuaj nga ana tjetër e hartës. Epic Games e update-on shpesh Fortnite me shtesa të hartës dhe armë…
Gjithçka që dimë për eventin Galileo të Risky Reels në Fortnite
Lojtarët e Fortnite Battle Royale mund të kenë një event të ri 'Galileo' në Risky Reels. Kjo është zbuluar nga data miners, bashke me shumë informacione të reja, para kohe. Ky vend ka bërë hyrje-daljet e tij nga loja prej kohësh…
Shikoni një mënyrë inovative për të përdorur Harpoon gun
Harpoon gun ka ndryshuar mënyrën se si lojtarët e shohin lojën Battle Royale. E prezantuar në update-in e Chapter 2, ajo është konsideruar si një nga armët më të forta të lojës, pasi ka aftësi të zhvendosë armiqtë dhe t'i…
Kur do të fillojë Season 2 në Chapter 2 të Fortnite?
Lançimi i Chapter 2 në Fortnite realisht e ndryshoi lojën në shumë mënyra. Jo vetëm që prezantoi shumë kontent të ri në lojë si: një sërë hartash, items dhe veçori të reja, por gjithashtu i dha mundësi Epic Games për…