fbpx
Programi i Gamescom 2019
Guida e detajuar e panairit më të madh Europian Ritmi i lançimeve të lojërave mund të bjerë gjatë verës, por falë E3 dhe Gamescom, gamer-at gjithmonë kanë diçka për të pritur. Gamescom 2019 tashmë ka momentin e saj, ku të…
Janë bërë leak informacionet personale të mbi 2000 gazetarëve në E3
Një dokument i cili përmbante informacionin personal të çdo gazetari u gjet në website-in e E3 Një databazë e cila përmbante informacionin e kontaktit dhe adresat personale të mbi 2 mijë gazetarëve, redaktorëve, YouTuber-ave, streamer-ave dhe më gjërë u zbulua…
Gameplay-i i ri i Star Wars Jedi: Fallen Order tregon atë që nuk u pa në E3
Pamjet e gameplayit të Star Wars Jedi: Fallen Order u panë për herë të parë në E3 e këtij viti. Gjithsesi ajo që Respawn tregoi, nuk ishte e plotë. Tani EA ka publikuar një video që ju lejon ta shikoni…
PewDiePie bën një gjest shumë të bukur në nder të Keanu Reeves
Si shumë njerëz përqark internetit, edhe PewDiePie është momentalisht i fiksuar me Keanu Reeves, që pas paraqitjes së tij madhështore të E3. Gjithsesi ai është duke bërë më shumë se ç'duket për protagonistin e John Wick. YouTuber-i postoi një tjetër…
Demoja e gameplay-it të Cyberpunk 2077 do të bëhet publike në PAX West
Për pak muaj mund të nisni udhëtimin për në Night City Pamë trailer-in, pamë Keanu Reeves, por demon e Cyberpunk 2077 deri më tani pak veta e kanë parë. Si në rastin e demos së parë në E3, CD Projekt…
Ubisoft sjell Assassin’s Creed Odyssey Story Creator
Gjatë E3 Ubisoft solli një mini dhuratë për komunitetin e tij. Përkatësisht Assassin's Creed Odyssey Story Creator, një set veglash falas për Odyssey që do i lejojë lojtarët që shkruajnë dhe të sajojnë vetë misionet e tyre. Ky set është…
Campaign-i i Avengers është vetëm single-player
Në E3 patëm më në fund mundësinë të shohim pak nga loja e Avengers dhe mund të themi që ende na kanë ngelur shumë pyetje për të bërë. Pamë pak nga gameplay i lojës dhe dukej sikur kishim të bënim…
Ghost Recon Breakpoint beta do të vijë në 5 shtator
Ghost Recon Breakpoint, pasardhësja e Wildlands, sapo mori një trailer në konferencën e Ubisoft në E3. Jon Bernethal erdhi në skenë për të folur pak mbi Breakpoint dhe rolin e tij në lojë, por edhe për rolet e tij të…
Çfarë duhet të dini për permadeath në Watch Dogs Legion
Watch Dogs Legion sjell conceptin e permadeath. Në trailer-in e ri të gameplay-it mund të shihnim një nga personazhet(Ian) që vritej nga policia dhe kërkesën që i bëhej lojtarit për të marrë kontroll mbi një NPC. Gjatë prezantimit, Ian niset…
Borderlands 2 merr zyrtarisht DLC e re
Gearbox ka njoftuar DLC e re të Borderlands 2 për të vënë urën lidhëse mes lojës së dytë dhe të tretë. Update-i i ri që quhet Commander Lilith & the Fight for Sanctuary, bëri leak pak më herët këtë javë…