Doom po ribëhet në Minecraft
Loja Doom kthehet në versionin Minecraft Ne kemi pasur shumë kryqëzime ndërmjet Doom dhe Minecraft, por çuditërisht, Doom remade në Minecraft nuk ka qenë një prej tyre - deri më tani. Një krijues i Minecraft po punon për një version…
‘Doom Eternal: The Ancient Gods’ ka dalë tani; përmban harta dhe skins të reja
Paketa e parë DLC për Doom Eternal, The Ancient Gods Part One, është lançuar dhe Bethesda ka detajuar se çfarë mund të presin lojtarët nga expansion-i i ri. Në një postim në faqen zyrtare të Bethesda, zhvilluesi renditi një numër…
Doom Eternal do të vijë në Xbox Game Pass për PC
Microsoft ka në plan të sjellë Doom Eternal në Xbox Game Pass për PC gjatë këtij fundviti Pas blerjes së ZeniMax Media e cila përfshin shumë kompani të njohura në botën e gaming si Bethesda dhe id Software, Microsoft ka…
Pjesa e dytë e DLC-së së Doom Eternal do të dalë në 7 muajt e ardhshëm
"Ato janë të dyja pjesë e Year One Pass", tha producenti ekzekutiv, Marty Stratton në një intervistë të fundit. "Kështu që, ju mund të supozoni se ato janë të dyja brenda një viti nga lançimi." Ndërsa Doom Eternal doli në…
DLC e parë e Doom Eternal, The Gods Ancient, arrin muajin tjetër
Detajet e kapitullit tjetër të DOOM Eternal u zbuluan dje gjatë Gamescom Opening Night Live. DOOM Eternal: The Ancient Gods, Part One, që do të dalë më 20 Tetor 2020, është një expansion i ri single-player në ekskluzivitetin e DOOM.…
Update i fundit i Doom Eternal sjell një hartë të re dhe demonë më të fuqishëm
Doom Eternal sjell ndryshime me update-tin e ri Update i fundit i Doom Eternal sjell një hartë të re dhe demon më të fuqishëm Doom Eternal ka lëshuar sot update-tin e dytë dhe në të ka ardhur një hartë e…
Doom Eternal po bëhet review bomb prej Denuvo anti-cheat
Update-i i parë i madh i Doom Eternal u lançua para pak ditësh dhe në PC ky i fundit i solli lojës sistemin Denuvo anti-cheat. Jo për tu çuditur, por 24 orë më vonë loja ishte bombarduar me review negative…
Publikohen dy foto për DLC e historisë së Doom Eternal
Por ende asnjë datë lançimi. Nëse ju ka pëlqyer Doom eternal, atëherë bëhuni gati për më shumë kontent të tij, pasi id Software ka hedhur shenja drejt DLC së parë të campaign-it të lojës, përmes dy screenshots në Twitter. Këtojanë…
Doom Eternal Review – Rikthim në ferr
Seria Doom ka ndihmuar në kthimin e zhanrit first-person shooter në gjigandin që është sot, por pavarësisht se është një nga lojërat më të rëndësishme në historinë e gaming, për një periudhë të gjatë ajo ishte në gjumë. Pati një…
Doom Eternal kishte fundjavën më të mirë të shitjeve nga të gjitha seritë
Bethesda duhet të jetë mjaft e kënaqur me lançimin e Doom Eternal, duke njoftuar se loja ka patur fundjavën më të mirë të shitjeve ndonjëherë në të gjitha seritë e Doom. Shitjet fizike të Doom eternal u ulën me rreth…