Tag: destiny 2

Lojtarët e Destiny 2 do të duhet të ri-shkarkojnë lojën kur Beyond Light të jetë live
Lajmi i mirë është se do të jetë shumë më e vogël se sa më parë Destiny 2: Beyond Light do të bëjë disa ndryshime shumë të mëdha në lojë kur ajo të vijë në Nëntor, nga të cilat është…
Destiny 2 do të transferohet falas në konsolat next-gen
Destiny 2: Beyond Light është një expansion, por gjithashtu shënon një nga periudhat më të mira të një loje live. Kjo gjë tashmë do të na shoqërojë dhe edhe në gjeneratën e ardhshëme. Kur Xbox Series X dhe PlayStation 5…
Njoftohet expansion-i i ri i Destiny 2 me këtë trailer
Bungie njoftoi datën e lëshimit të tij Bungie dha në qendër të vëmendjes një teaser trailer të ri për expansion-in e ardhshëm të Destiny 2, i cili do të dalë në treg në dimër. Ky teaser i shkurtër tregon hënën…
Një teaser i Destiny 2 konfirmon zbulimin e sezonit të ri në 9 qershor
Sezoni i ardhshëm është afër dhe Eris Morn është këtu për të. Update-i i ardhshëm i madh i Destiny 2 do të zbulohet në 9 qershor. Kjo është konfirmuar nga Bungie në Instagram. Në videon e shkurtër që mund ta…
Destiny 2 do të vijë në Xbox Series X dhe PS5
Bungie edhe njëherë transformon sërish Destiny 2, duke e mbajtur eksperiencën ende të freskët për të gjithë fansat. Sipas raportit javor në blogun e kompanisë, i ashtëquajturi "Transmogrification" është gjëja me intersin më të madh. Ky transformim do të kryhet…
Rasputin vs Osiris mund të vijë në sezonin e ri të Destiny 2
Një rikthim në mars me Warlock-un më të famshëm Season of Dawn në Destiny 2 do të zgjasë edhe vetëm 3 javë më shumë dhe lojtarët ende nuk dinë shumë për sezonin e ardhshëm të lojës. Por pas reset-it të…
Bungie mund të sjellë një film ose serial të Destiny
Në një intervistë të mbajtur së fundmi, drejtori kreativ i Bungie, Robbie Stevens dhe dizajneri i narrativës, Niko Stevens, diskutuan për të ardhmen e Destiny. Të dy ata ranë dakord në një ide që do i kënaqë shumë gamers kur…
Zbulohet roadmap i Destiny 2: Season of Dawn
Bungie zbulon detajet e Season of Dawn Bungie na dha një teaser për Destiny 2: Season of Dawn më herët këtë javë, por tani zhvilluesu ka zbuluar detajet dhe se çfarë duhet të presim që të vijë në lojë. Përveç…
PC është bërë tashmë platforma më e madhe e Destiny 2
PC ka qënë platforma më pak popullore e Destiny Destiny 2 ka pasur një javë të madhe me lançimin e Shadowkeep dhe kthimin e lojës në free-to-play dhe ky hype ka sjellë shumë lojtarë të rinj, por ka rikthyer dhe…
Destiny ka shitur më shumë kopje se çdo FPS përveç Call of Duty
Pavarësisht problemeve, Destiny është një prej FPS më të shitura ndonjëherë Destiny ka patur momente të mira, por edhe të këqija me kalimin e viteve dhe këto momentet të këqija kanë shtyrë internetin të krijojë meme-n e tyre të preferuar:…