Tag: crysis

Kompania e PUBG Mobile do që të blejë atë të Crysis
Sipas medias gjermane, Bild, Tencent po kërkon të blejë Crytek përmes Proxima Beta Europe BV, një kompani filial Tencent me seli në Evropë. Kjo është e njëjta filial që u përdor për të investuar në Dontnod Entertainment muaj më parë.…
Crysis Remastered Trilogy vjen në konsola dhe PC këtë vjeshtë
Bëhuni gati të vishni Nanosuit tuaj sepse Crysis po kthehet. Crytek ka njoftuar publikimin e Crysis Remastered Trilogy që vjen në PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch dhe PC këtë vjeshtë. Bundle, e optimizuar në partneritet me Saber Interactive, do…
Videoja e një loje të re Crysis u fshi vetëm pak minuta pas postimit.

Një video e postuar në platformën “4chan” i ka emocionuar fansat e Crysis, videoja është ngritur menjëherë por personat që e shikuan videon thonë se ishte një lojë e Crysis e pa përfunduar. Jemi njohur për herë të parë në…

Crysis Remastered zbulon gameplay në Nintendo Switch
Ka pasur reagime të përziera në lidhje me remaster-in e ardhshëm të Crysis, shooter-i i famshëm i Crytek. Fanst kishin shpresa të mëdha për një remaster të lojës që ishte i njohur për performancën e tij në PC, por reagimet…
Është bërë leak Crysis Remastered, e cila supozohet të vijë me ray-tracing
Ashtu siç po thonë spekulimet, Crysis origjinal me të vërtetë do të marrë një lançim të remaster-it të nga Crytek në të ardhmen e afërt. Ndërsa mbetet të bëhet një njoftim zyrtar, një faqe e re e internetit u zbulua…
Seritë Crysis të EA mund të bëjnë një rikthim
Përmes një remake-u ose loje të re, ende nuk e dimë. Pasi qëndroi i heshtur për tre vite e gjysmë, adresa zyrtare e serive të Crysis në Twitter papritur është kthyer në jetë. Ajo ka postuar një tweet që lexon:…