Tag: controller

3 mënyra se si të mbani controller-in tuaj në gjendje të mirë
Nëse keni shpenzuar para në një konzolë lojrash, atëherë shanset janë që dëshironi që ajo të jetë gati për tu luajtur sa herë kur ju të doni. Pajisjet elektronike nganjëherë mund të jenë temperamente dhe ato gjithmonë ndalojnë së punuari…
Ekspertët parashikojnë se si mund të duken duart e gamers në të ardhmen
Lojërat janë bërë një industri ku konsumatorët nuk zgjidhen më pak. Pajisjet për lojtarët po vazhdojnë të përshtaten dhe të rriten për të ndihmuar në rritjen e performancës. Ne bëjmë pyetjen - po sikur evolucioni brenda duarve tona të ishte…
Sony prezanton një banane si controller për PlayStation
Sony ka për qëllim të transformojë objektet e zakonshme shtëpiake në controller - në këtë rast, një banane, sipas patentës së publikuar së fundmi. Controller-at e lojërave kanë avancuar shumë këto ditë. Lidhje wireless, analog sticks, d-pads, pad me touchscreen,…
Si të lidhni controller-in tuaj në CoD Mobile
Activision ka rikthyer controller support për Call of Duty: Mobile. Momentalisht lojtarët mund të përdorin DualShock PS4 controllers dhe Xbox One controllers për të luajtur COD Mobile. Veçoria e të luajturit të lojës me një controller u prezantua fillimisht kur…
Dr Disrespect zbulon se kush është lojtari më i mirë me controller
Përplasja e pashmangshme mes PC gaming dhe console gaming vazhdon të jetë një tematikë e përfolur. Fatkeqësisht, sado që gjenerata e ardhshme e Xbox dhe PlayStation ka dalë në treg, duket se ky debat nuk do të shuhet ndonjë ditë…
Më shumë lojtarë se kurrë po luajnë në PC me një controller
Siç është njoftuar nga Steam në një post të ri zyrtar, DualSense tani mbështetet plotësisht nga të gjitha lojërat që përdorin Steam Input API. Në fakt, nuk ka absolutisht nevojë për ndërhyrje nga zhvilluesit, pasi që controller-i thjesht punon. Kjo…
Ky streamer i Modern Warfare beri killstreak me një piano si controller
DeanoBeano, që u bë viral në Twitch para disa muajsh sepse përdori një drum kit për të bërë snipe në Modern Warfare, është rikthyer dhe këtë rradhë i ka treguar aftësitë e tij me një piano. Gjatë transmetimit të tij…
Ky lojtar hibrid përdor mouse dhe controller në të njejtën kohë
Kemi dëgjuar për lojtarë hibrid të Fortnite prej kohësh tashmë. Fillimisht termi i referohej lojtarëve që mund të performonin mirë edhe me controller edhe me mouse. Lojtari i parë hibrid i njohur ishte UnknownArmy, që i tregoi të gjithëve se…
Ninja i bën thirrje lojtarëve të Fortnite që të kërkojnë nerf në aim assist
Tyler Ninja Blevins thotë se "nuk mund të bëjë më asgjë," por komuniteti mundet. Ai është duke i bërë thirrje lojtarëve të Fortnite, mbi të gjitha atyre që përdorin controller, që të kërkojnë nerf në aim assist dhe të rikthehen në…
Bëhen leak çmimi dhe data e lëshimit të controller-it të PS5, DualSense
PlayStation 5 mbetet në planifikimin për t'u lëshuar në fundvit 2020. Megjithatë, tani, fansat e PlayStation po përpiqen të presin me durim që Sony të zbulojë më shumë informacione rreth konsolit të ardhshëm. Pavarësisht nëse është modeli i PS5, çmimi…