Tag: comics

Provoni falas open beta e MultiVersus këtë javë
Warner Bros. është duke njoftuar se platforma e ardhshme MultiVersus do të hyjë në beta më 26 korrik. Personazhet si Shaggy, Harley Quinn, Arya Stark, Bugs Bunny, Steven Universe, Iron Giant, Jake Dog dhe Finn the Human vendosen kundër njëri-tjetrit…
Razer prezanton Xbox controllers të rinj me temë Cpt. America
Në fund të filmit të vitit të kaluar The Falcon and the Winter Soldier në Disney+, Sam Wilson mori zyrtarisht rolin e Captain America, duke veshur modelin e tij ikonik të kostumeve nga comics. Adhuruesit e serisë së shpejti do…
‘Ms. Marvel’ do të ketë një premierë më 8 qershor në Disney+
Ms. Marvel, një nga disa shfaqjet të Marvel Cinematic Universe që vjen në Disney+ këtë vit, do të shfaqet premierë më 8 qershor. Disney zbuloi gjithashtu një trailer për serialin. Ai përqendrohet rreth Kamala Khan, një pakistanez-amerikan, idhulli i të…
Netflix publikon posterin e sezonit 3 të The Umbrella Academy
Netflix ka publikuar një sërë posterash të rinj që nxjerrin në pah personazhet që kthehen për sezonin 3 të The Umbrella Academy. Edhe pse një datë premierë këtë vit u njoftua përmes faqes Netflix, asgjë më specifike që mund të…
Zbulohet loja e re Batman nga Portal Games
Një lojë e re Batman nga Portal Games sfidon lojtarët për të zgjidhur krimet në Gotham City. Batman: Everybody Lies është një lojë e re nga Portal Games që përdor sistemin Detective të botuesit të lojërave për të kaluar në…
Këto janë të gjitha serialet dhe filmat e ardhshëm të Marvel
Ka kaq shumë filma të ardhshëm nga Marvel dhe shfaqje televizive të Disney Plus, dhe duket se lista zgjatet çdo ditë. Ne kemi përmbledhur listën përfundimtare me datat e konfirmuara të transmetimit të filmave.  Kjo eksperiencë plot me aventura do…
Ky vizatim i Joker tregon 20 versione të tij përgjatë 80 viteve
Një vizatim i 20 profileve të ndryshme të Joker nga epoka dhe adaptime të ndryshme është bërë një hit në Reddit, duke marrë afërsisht 70,000 upvotes për punën e artistit Pedro Demetriou. Duke marrë parasysh trashëgiminë e Joker në DC…
Dark Horse njofton seri të reja comics të God of War
Si një nga ekskluzivitetet më të njohura të videolojërave, Dark Horse Comics sapo njoftoi se po rikthen God of War për një seri të re Dark Horse Comics ka njoftuar këstin tjetër në sagën God of War, God of War:…
The Witcher do të marrë një seri të re Comics
Season 2 i The Witcher ja ka filluar që tashmë nga puna. Lajme si përzgjedhja e Kim Bodnia për të luajtur Vesemir vazhdojnë të përfliten, duke vërtetuar se sa popullore e ka bërë seriali i Netflix prodhimet e The Witcher…