Zhvilluesit e CoD Mobile sugjerojnë kthimin e Damascus camo
Zhvilluesit kanë lënë të kuptohet një kthim të mundshëm të Damascus camo në të ardhmen, duke deklaruar se ajo mund të kthehet në "një lloj forme" Gjatë update-tit të tyre të komunitetit në 18 Shtator, devs zbuluan disa gjëra që…
Çfarë duhet të dini për eventin Hunt for Makarov në COD Mobile
Call of Duty: Mobile ka sjellë një event të ri në lojë për Season 10, "The Hunt for Makarov," ku lojtarët mundtë fitojnë Exploration Points për të marrë rewards brenda lojës. Për të gjetur Makarov, lojtarët duhet të eksplorojnë secilën…
Sezoni 10 i Call of Duty: Mobile më në fund ka mbërritur
Shumë veçori emocionuese po vijnë Season 10 i Call of Duty: Mobile i quajtur The Hunt ka nisur tashmë. Siç pritej, sezoni do të sjellë një Battle Pass të ri me disa skins të reja, ushtarë dhe items të tjera…
Harta Pine e Modern Warfare mund të vijë në CoD: Mobile Season 10
Vetëm modalitetet një-kundër-një dhe dy-kundër-dy mund të luhen në të Harta e vogël e Call of Duty: Modern Warfare po hap rrugën për në celular. Me gjasa do të dalë në treg me sezonin e ardhshëm të lojës. Harta Pine…
3 AR-ët më të mira në Call of Duty: Mobile
COD: Mobile ka një arsenal të gjerë armësh që mund të përdoren në mënyra të ndryshme në lojë. Këto armë janë të ndara në disa kategori si SMG, AR, LMG, DMR etj. Ashtu si shumë lojëra të tjera, COD Mobile…
Terminal konfirmohet si harta e re e CoD: Mobile në Season 10
Zhvilluesit e Call of Duty: Mobile kanë lëshuar teaser-in e tyre të parë për Season 10 dhe konfirmohet që Terminal më në fund po arrin në lojë Edhe pse Season 9, i cili është i përfshirë në temën e Luftës…
Si të bëni equip emotes në COD Mobile?
Ka patur një rritje të konsiderueshme të numrit të lojtarëve të COD Mobile pas update-it të Season 9, pasi zhvilluesit e kanë rimodeluar plotësisht lojën, duke sjellë shumë veçori të reja në të. Emotes janë të përhapura në shumë lojëra…
Ja se çfarë do të vijë në CoD Mobile Season 9
Zhvilluesit e Call of Duty Mobile kanë zbuluar disa nga gjërat e reja që do të vijnë në lojë për Season 9, Conquest, përfshirë këtu një event të ri. CONTENT ROADMAP I COD MOBILE SEASON 9 Gjërat e reja që…
PUBG Mobile dhe CoD: Mobile mund të bëhen ban në SHBA së shpejti
Presidenti i SHBA, Donald Trump, së fundmi njoftoi se ka marrë vendimin për të bërë ban TikTk dhe WeChat. Sado që historia e TikTok është plotësisht gjë tjetër, ban-i i WeChat dhe rrjedhimisht kompanisë mëmë të tij, Tencent, mund të…
Conquest, sezoni 9 i Call of Duty: Mobile, vjen më 16 gusht
Activision zbulon emrin dhe datën e lançimit të sezonit të ri Call of Duty: Mobile vazhdon të tërheqi lojtarë me sezone të reja brenda në lojë. Gjithsesi, update-i i Season 9 është më i madhi që ka ardhur në lojë…