fbpx
Këto janë vendndodhjet e E.G.O Outposts për sfidat e Week 5 në Fortnite
Mund të përfitoni shumë XP duke vizituar pikat E.G.O dhe duke gjetur chests. Zhvilluesi i Fortnite, Epic Games, ka postuar Lowdown Missions për Season 11. Sfidat e reja të Fortnite i shpërblejnë lojtarët me shumë XP për ti ndihmuar me…
Ku mund të gjeni gërmën ‘N’ në Fortnite Week 5 Missions të Epic Games
Tashmë jemi në javën e pestë të Fortnite Chapter 2 Season 1 dhe si zakonisht, lojtarët mund të kërkojnë për një gërmë, me Epic Games që këtë rradhë ka fshehur një 'N' në ishullin e lojës. Në Fortnite Chapter 2…
Përshtypjet e para për Fortnite Harpoon Gun
Është e martë. Kjo do të thotë që Epic ka sjellë një update të ri për Fortnite. Lojtarët e Fortnite mund të habiten po të zbulojnë se një armë e re e quajtur Harpoon Gun është shtuar në lojë. Epic…
Tfue ka treguar se sa i fuqishëm mund të jetë Fishing Rod në Fortnite
Në mes të një prej ndeshjeve të Fortnite Championship Series, Turner 'Tfue' Tenney tregoi se sa e fuqishme mund të jetë Fishing Rod në betejat e late-game-it. Me ardhjen e Chapter Two në Fortnite, patëm prezantimin me Fishing Rod, një item…
Fortnite V-Bucks Gift Cards do të vijnë në kohë për festat e fundvitit
Dhurojini njerëzve të dashur V-Bucks për festat e fundvitit. Me Fortnite Chapter 2 që ka riinovuar komunitetin e battle royale, kërkesa për V-Bucks është gjithmonë në rritje. Monedha e momentit në Fortnite përdoret për të blerë të gjitha microtransactions, përfshirë…
Epic padit një testues të Fortnite, pasi nxorri informacione për Chapter 2
Testuesi në fjalë është akuzuar për thyerjen e marrëveshjes së konfidencialitetit që kishte me Epic. Epic ka hedhur një nga testuesit e tij në gjyq, pasi mendohet se ai ka nxjerrë informacione për Fortnite Chapter 2, duke i bërë "spoil"…
Kur do të fillojë Fortnitemares 2019?
Nëse nuk keni se çfarë të bëni gjatë Halloween dhe jeni në humor për pak atmosferë festive, gjasat janë që do ta kaloni kohën duke luajtur Fortnitemares. Tetori po vjen drejt fundit dhe një nga festat më të bukura të…
Arma më vdekjeprurëse e Fortnite është një peshk i artë
Kjo bishë e rrallë mitike noton në thellësitë e hartës së Fortnite A e keni dëgjuar historinë e peshkut të artë mitik të Fortnite? Ai torturon peshkatarët, të cilët shpresojnë vetëm të shohin shkëlqimin e luspave të tij të arta…
Epic ka rregulluar problemin e Battle Pass XP në Fortnite
Ekziston mundësia për të rritur nivelin në Battle Pass tashmë. Për shumë lojtarë të Fortnite, është bërë ritual të blesh dhe të rrisësh nivelet e Battle Pass-it. Gjithsesi, në sezonin e parë të Fortnite Chapter 2, që filloi javën e…
Koshat e Fortnite po i kthejnë lojtarët në dementors
Po, dementors si në Harry Potter. Sado që fansat e Fortnite kanë mundur të fshihen nëpër shkurre prej kohësh tashmë. Fortnite Chapter 2 prezantoi zona në hartë ku mund të fshiheni siç ka lezet dhe të shmangni armiqtë tuaj. Ky…