fbpx

Tag: ces

Zbulohet SSD më e shpejtë gjatë CES 2021
Siç e kemi përmendur edhe më përpara, Consumer Electronics Show e njohur ndryshe si CES ka sjellë kësaj radhe SDD më të shpejtë që kemi parë kohët e fundit. Duke përdorur avantazhin që PCIe 4.0 I jep, SSD e reja…
Intel i9 11900K CPU do të vijë së shpejti me një çmim fantastik
Duke prezantuar planet për vitin 2021 Intel zbulon gjithashtu edhe CPU e re, i9 11900K CES (Consumer Electronics Show) është një prej eventeve më të mëdha të teknologjisë e cila ketë vit për shkak të COVID-19 u zhvillua online. Ky…
AMD prezanton GPU e saj të re, AMD Radeon VII, ndërtuar për 4K gaming
GPU-ja e re AMD Radeon VII mund të konkurrojnë drejtpërsëdrejti me Nvidia RTX 2080 Në konferencën e parë te AMD në CES, CEO e AMD Lisa Su ka prezantuar AMD Radeon VII: GPU-ja e parë për gaming ne botë 7nm.…
Monitori i ri 55″ 4K OLED nga Alienware është vërtet mahnitës
Dell dhe Alienware sjellin "ekranin e madh" në botën e gaming Ekranet e mëdhenj nuk janë më veç për filma. Siç demonstroi dhe Nvidia vitin e kaluar me monitorët e saj 65", këtë vit janë Dell dhe Alienware ata që…
Alienware Area-51m është një desktop i “maskuar” si një laptop
'Laptopi më i fuqishëm në botë' i jep mundësinë përdoruesit të tij që, ndër të tjera, të ndryshojë CPU dhe GPU. Alienware morri përsipër detyrën e "rregullimit" të laptopëve gaming, edhe pse ata nuk kanë ndonjë problem madhor - janë…
Intel ka gati gjeneratën e re të CPU-ve pa grafik të integruar
Intel dje njoftoi se kishte gati procesorin e ri të gjeneratës së 9-të. Një vështrim i shpejtë na tregon se këto janë CPU të njejtë me ato të gjeneratave të kaluara por me një ndryshim të vogël por të rëndësishëm,…