Tag: call of duty: mobile

Call of Duty: Mobile prezanton Season 9 të quajtur Nightmare
Më në fund Call of Duty: Mobile ka sjellë sezonin e saj të ri për Halloween të quajtur Nightmare. Bashkë me këtë sezon, do të vijnë plot gjëra të reja si harta, operator, armë, blueprints, calling cards, charms dhe më…
Sa lojtarë ka Call of Duty: Mobile?
Call of Duty: Mobile është ngjitur shpejt në krye të renditjeve për Android dhe iOS. Që nga loja e nisur në vitin 2019, CoD: Mobile është shkarkuar shumë herë. Vetëm në gusht 2021, loja u shkarkua mbi dy milionë herë…
Dr Disrespect reagon ndaj Call of Duty Mobile
Streamers i famshëm i YouTube, Herschel "Dr Disrespect" Beahm IV shpesh është në kundërshtim me Activision dhe vazhdimisht ankohet për gjendjen e Call of Duty: Warzone. Ai gjithashtu ka kritikuar titujt e esporteve në celular. Por kjo nuk e ndaloi…
350K llogari të Call of Duty të bëra banned për emra racistë ose sjellje toksike
Më shumë se 350,000 llogari të Call of Duty janë bërë banned për "emra racistë ose sjellje toksike" në Call of Duty: Warzone, Black Ops, Cold War, Modern Warfare dhe Call of Duty: Mobile, sipas një postimi nga zhvilluesit e…
Kjo është gjithçka që do të vijë në CoD Mobile Season 4
Përditësimi i Season 4 të Call of Duty Mobile është vendosur të mbajë rrjedhën e vazhdueshme të përmbajtjes së re që ka ndërsa zbaton gjithashtu një nga rregullimet më të mëdha të balancimit deri më tani. Këtu është gjithçka që…
Call of Duty Mobile është shkarkuar më shumë se 500 milionë herë
Call of Duty Mobile ka vazhduar të performojë shumë mirë, pavarësisht se jo gjithmonë ka marrë të njëjtin vëmendje nga shtypi në krahasim me lojërat e tjera mobile.  Activision ka njoftuar se loja ka kaluar 500 milion shkarkime nëpër platforma…
CoD Mobile Season 4 ka një datë lançimi
COD Mobile Season 3 është gati drejt përfundimit dhe spekulimet për Season 4 janë tashmë në rritje. Season 3 kishte shumë të reja interesante për lojtarët për të shijuar deri në lançimin e supozuar të sezonit 4 më vonë këtë…
COD Mobile Season 2 battle pass: gjithçka që dimë
 Gjithçka që duhet të dini për battle pass-in e Season 2 Day of Reckoning të COD Mobile, përfshirë datën kur fillon dhe mbaron, të gjitha nivelet, shpërblimet, blueprints-at e Weapons, operatorët etj. Gjithçka që duhet të dini për battle pass-in…
COD Mobile prezanton hartën dhe eventet e reja për Season 2
Sezoni i dytë i Call of Duty: Mobile do të fillojë këtë javë. Quhet ‘Day of Reckoning’ dhe do të prezantojë harta, armë, modalitete dhe akoma më shumë në lojën mobile. Activision ka zbuluar dy harta të reja për sezonin…
Call of Duty: Mobile do të marrë Shoot House map të Modern Warfare
Activision publikoi testin publik më të fundit të Call of Duty: Mobile sot. Ai përmban veçori që nga sezoni i dytë dhe i tretë i lojës. Ndër këto është edhe Shoot House map e Modern Warfare. Shoot House fillimisht u…