fbpx
Destiny ka shitur më shumë kopje se çdo FPS përveç Call of Duty
Pavarësisht problemeve, Destiny është një prej FPS më të shitura ndonjëherë Destiny ka patur momente të mira, por edhe të këqija me kalimin e viteve dhe këto momentet të këqija kanë shtyrë internetin të krijojë meme-n e tyre të preferuar:…
Destiny 2 arrin më shumë se 200,000 lojtarë ditën e parë në Steam
Destiny 2 me këto shifra arriti në vendin e katërt në Steam Top 100 Destiny 2 u lançua në Steam ditën e djeshme dhe edhe pse pati disa probleme të vogla gjatë lançimit, lançimi kryesisht shkoi mirë, derisa server-at e…
Bungie synon të lançojë një lojë jo Destiny para 2025
Studioja ka plane të mëdha për të ardhmen. Për momentin Bungie i është zhytur punës me Destiny 2, por planet për të ardhmen nuk mungojnë. CEO Pete Parsosns u shpreh se lançimi i Shadowkeep dhe New Light është një mundësi…
Destiny 2 praktikisht do të ketë një battle pass
Duke filluar nga data 1 tetor, Destiny 2 do të ketë 100 'Season Ranks' që duhet ti arrini. Do të ketë dy versione, njëri falas për të gjithë lojtarët dhe një tjetër vetëm për ata që kanë season pass-in. Në…
Bungie zbulon detajet e para mbi lëvizjet Finisher në Destiny 2
Bungie vjen me ndryshime të tjera për lojën me expansion-in Shadowkeep Pak kohë më parë, Bungie u largua nga Activision dhe morri kontroll të plotë mbi Destiny 2. Ky lajm pati plot pasoja, sidomos për Activision. Arsyeja për këtë ndarje…
Destiny 2 tregon pamjet e reja të Hënës në trailerin e ri
Bungie ka publikuar një trailer të shkurtër në Guardian Con që na jep një pamje më të mirë të vendit ku do të vendoset expansion-i Shadowkeep i Destiny 2, pra në Hënë. Shadowkeep do i rikthejë lojtarët në Hënë (Moon),…
Një aktivitet me gjashtë lojtarë do të vijë në Season of Opulence të Destiny 2
Me Season of Opulence të Destiny 2 një javë larg, Bungie ka zbuluar më shumë informacione rreth gjërave që Guardians mund të presin në shtesën e tretë dhe të fundit të Destiny 2: Forsaken Annual Pass. Season of Opulence  do…
Bungie po i bën nerf Whisper, Worm dhe Ace of Spades në Destiny 2
Lojtarët nuk janë aspak të kënaqur Çdo javë Bungie i mban lojtarët e informuar me ndryshimet e lojës Destiny 2, por ndryshimet e kësaj jave i kanë kënë lojtarët shumë të pakënaqur. Në përgatitje e sipër për Season of Opulence,…
Sony e refuzoi dëshirën e Bungie për Cross-Platform në Destiny 2
Duket se Sony nuk do e ndërrojë mendjen kurrë. Destiny 2 mund të ishte një lojë me personazhe cross-platform. Kjo të paktën ishte ideja që Bungie kishte gjatë zhvillimit të saj. Gjithsesi duket se Sony, i cili ende ka të…
Acivision raporton $164 milion fitime nga dorëzimi i Destiny te Bungie
Activision ka vendosur një SEC filing, e cila përmban disa detaje financiare mbi marrëveshjen e tij për të lëshuar të drejtat e lojës Destiny. Nuk e dimë nëse këto numra indikojnë para të paguara drejtpërsëdrejti nga Bungie për Activision, fitime…