Tag: boxing

Logan Paul pranon të ndeshet me Andrew Tate
Logan Paul pretendon se është i gatshëm të përballet me ish-kampionin e kikboksit Andrew Tate në ringun e boksit ndërsa Tate vazhdon të fitojë vëmëndje në internet pas disa debateve virale. Logan Paul është i zhytur deri në gjunjë në…
Jake Paul dhe KSI duket sikur po përgatiten për boks
Kompania e Jake Paul iu përgjigj rivalit të gjatë të Jake, KSI duke thënë se ai ende dëshiron të ndeshet me shokun e tij YouTuber brenda ringut. Edhe pse Jake dhe Logan Paul e kanë çuar boksin në lartësi të…
Jake Paul i përgjigjet Bisping me një ftesë për dyluftim
Jake Paul pati një përgjigje interesante për Michael Bisping pasi legjenda e UFC pranoi ofertën e tij për luftë dhe deklaroi se do të “do të donte” të mposhtte YouTuber-in. Pas një pauze të shkurtër nga boksi aktiv, Jake Paul…
Logan Paul thotë se mund të heqë dorë nga boksi
Logan Paul ka lënë dyshime për të vazhduar atë që ishte një karrierë e re luftarake, me YouTuber-in që deklaroi se ai mund të "mos luajë më boks kurrë" një vendim që ai shpjegon se ka disa faktorë të mëdhenj…
Kur do të luhet ndeshja midis Mike Tyson & Logan Paul
Mike Tyson njoftoi se do të rikthehet në ring në vitin 2022 dhe mund të përballet me askush tjetër përveç Logan Paul. Tyson është një nga boksierët më të famshëm në botë. Me kalimin e viteve, ai ka krijuar pak…
Jake Paul zbulon ofertat për tu ndeshur me legjendën e boksit Floyd Mayweather
Jake Paul është rrëfyer dhe ka thënë se në fakt ka folur me Floyd Mayweather për një ndeshje boksi mes të dyve. Nëse do të ndodhë ndonjëherë apo jo, është një histori tjetër. Nuk është sekret që ylli i mediave…
Jake Paul mund Tyron Woodley në ndeshjen e tyre të boksit
Jake Paul mposhti ish-kampionin e UFC në peshat e lehtëa, Tyron Woodley pas një paraqitje mbresëlënëse tetë raunde, duke i treguar botës se ai me të vërtetë është një boksier profesionist. Jake Paul hyri në ndeshje si favorit i qartë,…
A po e shkatërrojnë YouTubers sportin e boxing?
Me betejën midis legjendës së boksit Floyd Mayweather dhe yllit të YouTube Logan Paul, disa tifozë po pyesin nëse numri në rritje i përballjeve të të famshmëve po e zvogëlon sportin e boxing në një shfaqje anësore. Por ndërsa puristët…
Conor McGregor thotë se YouTube boxing i bën mirë sportit
Jake dhe Logan Paul ndihmuan në popullarizimin e ‘YouTube Boxing’ në vitet e fundit, megjithëse shpesh përshkruhet si një tallje me këtë sport. Sidoqoftë, Conor McGregor shpjegoi pse nuk është kundër tij dhe mendon se është "biznes i mirë" Conor…