Tag: blizzard

BlizzCon 2021 është anuluar
BlizzCon, konventa vjetore e tifozëve të Blizzard, ashtu si edhe vitin e kaluar, është anuluar këtë vit për shkak të pandemisë COVID-19. Sidoqoftë, kompania ka në plan të prezantojë një ngjarje globale gjatë fillimit të vitit të ardhshëm, njoftoi kompania…
Overwatch 2 do të jetë një lojë 5v5
Blizzard po rimendon sesi do të funksionojë Overwatch PvP. Ndryshime të mëdha po vijnë në Overwatch 2, duke filluar me një ndryshim thelbësor në mënyrën lojtar-kundrejt-lojtarit. Për Overwatch 2, Blizzard do të kalojë PvP nga dy ekipe me gjashtë persona,…
Veteranët e Blizzard dhe Epic Games duan të sjellin “një revolucion” në lojërat RPG
Një numër ish-zhvilluesish të Blizzard dhe Epic Games kanë formuar Lightforge Games, një studio të re të pavarur e specializuar në RPG. Ekipi thotë se është duke punuar në "një video-lojë të re ndër-platformë, sociale ku lojtarët kanë fuqinë të…
Blizzard do të sjellë harta të reja PvP për Overwatch së shpejti
Megjithëse shumë brenda komunitetit të Overwatch janë ende duke u rikuperuar nga largimi i drejtorit të lojës Jeff Kaplan muajin e kaluar, përditësimi i fundit nga zhvilluesit është postuar. Është drejtuar nga Aaron Keller, një anëtar themelues i ekipit origjinal…
World of Warcraft: The Burning Crusade Classic mund të lançohet më 1 Qershor
World of Warcraft: The Burning Crusade Classic në Outland munud të lançohet më 1 Qershor, sipas disa leaks të zbuluara të Battle.net të shfaqura këtë javë. Duke dalë në Reddit dhe vëzhguar nga Wowhead, një numër lojtarësh thuhet se u…
Blizzard ka humbur pothuajse 29% të lojtarëve në 3 vitet e fundit
Tashmë ka ardhur koha për një raport tjetër të Activision-Blizzard. Lexuesit do të kuptojnë se kanë qenë disa vite të egra për kompaninë pas bojkotit të Blitzchung, një BlizzCon të dobët dhe zhytjen e të ardhurave të YOY për pesë…
Drejtori i Overwatch, Jeff Kaplan është larguar nga Blizzard
Jeff Kaplan, figura më publike e ekipit Blizzard’s shooter Overwatch, është larguar nga kompania. Në një letër të postuar sot, Kaplan tha: “Ishte me të vërtetë nder i një jete që të kisha mundësinë të krijoja botë dhe heronj për…
Hearthstone do të sjellë një meta shake-up javën e ardhshme

Meta aktuale e Hearthstone, siç e dini, mund të mos qëndrojë për shumë kohë. Një nga dizenjuesit e lojës me letra shkoi në Twitter për të zbuluar se disa nga dekët më të mira të Hearthstone po goditen me disa…

Gjithçka që dimë për datën e lançimit të Diablo 4
Ngjarja vjetore e BlizzCon e Blizzard la prapa Anaheim dhe hyri online këtë vit, por kjo nuk do të thotë që zhvilluesi nuk kishte lajme të mëdha për lojën tjetër në ekskluzivitetin e Diablo. Pas katastrofës së plotë që zbuloi…
Single-Player Alpha për Diablo 2: Resurrected nis këtë të premte
Çdokush ka pasur mundësinë për t’u regjistruar për Diablo 2: Resurrected alpha prej disa kohësh, por Blizzard nuk kishte publikuar shumë detaje rreth lojës deri tani. Zhvilluesit e lojës kanë konfirmuar se single-player alpha do të nis këtë të premte.…