Tag: avatar

Loja Avatar e Ubisoft quhet Frontiers of Pandora dhe do të dalë vitin e ardhshëm
Jo vetëm që loja e Avatar e Ubisoft është e gjallë, por është gjithashtu vitin e ardhshëm. Ubisoft rrumbullakosi ekspozitën e saj Ubisoft Forward në E3 me një trailer të ri, duke konfirmuar se loja e ardhshme për PC quhet…
Avatar tejkalon Endgame si filmi më fitimprurës
Avatar përsëri fiton titullin si filmi me box office më të lartë, me filmin e James Cameron në 2009 duke mposhtur Avengers: Endgame. Falë një rishfaqjeje të Avatar në Kinë,raportohet se filmi tashmë ka fituar të ardhura të mjaftueshme për…
Krijuesit e Avatar zbulojnë histori të reja për këtë seri të animuar
Avatar: The Last Airbender mund të marrë disa spin-off series të ngjashme me The Legend of Korra Që prej fundit të Avatar: The Last Airbender në Korrik 2008 dhe deri më tani kjo seri e animuar ka patur shumë rritje…
Avatar dhe Smite do të kenë një bashkëpunim ndërmjet tyre
Avatari rikthehet përsëri në botën e videolojërave dhe kësaj radhe në videolojën Smite Nickelodeon publikoi së fundmi një bashkëpunim midis serive të Avatar dhe lojës Smite. Avatar pas 3 sezonesh të suksesshme dhe videolojës The Legend of Korra vendos të…
Fotot e reja të setit të Avatar 2 tregojnë aktorët në aksion
Avatar vërtet mund të ketë dalë përpara një dekade, por kjo nuk do të thotë që nuk jemi të emocionuar për të parë se çfarë ka qenë duke përgatitur James Cameron për vazhdimin e tij. Fakti që Avatar 2, 3,…
Loja e Avatar është ende në zhvillim nga Ubisoft
Pas 3 vitesh, më në fund kemi një lajm për projektin. Në shkurt të 2017s, Ubisoft njoftoi nga hiçi se po punonte në një lojë të madhe AAA të Avatar. Avatar-in e James Cameron sigurisht. Gjithsesi, që nga ajo pikë…
Avengers: Endgame është zyrtarisht filmi numër 1 në botë
Filmi sapo theu rekordin e Avatar në box office. Avengers: Endgame është tani zyrtarisht filmi me fitimet më të mëdha në box office në histori. Me $7 milion fitime të paraportuara në mbarë botën dhe $1.5 milion të marra nga…
Avengers: Endgame kalon Avatar në US Box Office
A do mund t'ia kalojë edhe në botë? Avengers: Endgame ka kaluar zyrtarisht në fitime filmin e Avatar. Filmi fantastiko shkencor i James Cameron doli në 2009 dhe le të themi që falë efekteve vizuale të avancuara për kohën arriti…
Avengers: Endgame ia kalon Titanic me $2.2 miliardë në vetëm 11 ditë
Filmi i 22 i sagës së Marvel vazhdon të thyeje rekorde. Avengers: Endgame është duke e qarë në box office. Pas një fundjave të dytë në vend të parë, filmi arriti shifrën e $2.188 miliardë në mbarë botën në vetëm…
Vin Diesel ka mundësi ti bashkohet filmave të Avatar
Katër filmat e Avatar të James Cameron kanë kohë që janë në punim e sipër. Një video e re ka treguar prezencën e Vin Diesel në setin e filmit. Ylli i Fast and Furious postoi një video në Instagram të…