fbpx
Episodi i 1 i Assassin’s Creed Odyssey: Fate of Atlantis është falas
Merreni përpara datës 1 shtator dhe do të jetë e juaja për ta mbajtur. DLC-ja e dytë e Assassin's Creed Odyssey, The Fate of Atlantis i kërkon Kassandra dhe Alexio që të përballen me sfida dhe të vizitojnë disa nga…
Splinter Cell dhe Assassin’s Creed mendohet të vijnë në Oculus VR
Facebook dëshiron të shtojë librarinë e lojërave të disponueshme për linjën e tyre Oculus VR dhe duket se kompania ka bindur Ubisoft që ti ndihmojë. Sipas një raportimi të ri, Facebook ka firmosur një marrveshje me Ubisoft për lojërat VR…
Zbulohet DLC Judgement of Atlantis në Assassin’s Creed Odyssey
Judgement of Atlantis është episodi i tretë dhe i fundit i serive DLC The Fate of Atlantis të Assassin's Creed Odyssey. Ubisoft ka zbuluar edhe datën zyrtare të lançimit të kësaj DLC përmes një fotoje. Gjithçka që dimë mbi të deri tani…
Watch_Dogs 3 do të lançohet këtë vit dhe do të vijë plot përmirësime
Loja do të sjellë selektimin e gjinisë së personazhit dhe përmirësim në sistemin parkour. Ka kaluar goxha kohë që nga lançimi i Watch_Dogs 2 dhe duket se Ubisoft po punon fort me Watch_Dogs 3, i cili supozohet të publikohet përpara…
Ja se si mund të merrni një kopje falas të Assassin’s Creed Odyssey
Luani një orë deri në 15 janar dhe merrni një kopje falas të lojës në PC Nëse regjistroheni për të marrë pjesë në Project Stream ju mund të merrni një kopje falas të Assassin's Creed Odyssey. Ubisoft e mundëson lojën…
Shitjet e Assassin’s Creed Odyssey bien me 26% në krahasim Origins
Assassin’s Creed Odyssey shiti 26% kopje më pak se paraardhësi i tij, Assassin’s Creed Origins (në shitjet e mbajtura në UK), duke sjellë një kthesë negative në shitjet e serive. Vlen të përmendet se loja është lançuar më përpara se…
17 minutat e para gameplay të Assassin’s Creed Odyssey
Admin-at e GameON Albania ju sjellin 17 minutat prezantuese të Assassin's Creed Odyssey. Në videon e mësipërme ne ju paraqesim sekuencën bombastike dhe shpërthyese të intros së video-lojës së shumëpritur, diçka e cila na parapërgatit për atë që na pret…
Assassin’s Creed Odyssey vjen në Google Chrome
Google ka shprehur interes për fushën e lojërave për disa kohë tashmë. Por diçka që po dëgjojmë gjithnjë e më shumë, është që  Google ka shprehur interes në lojërat e ardhshme 'streaming'. Shembulli më i fundit është Nintendo, i cili…
Assassin’s Creed Odyssey: Zbulohet harta e plotë e lojës
Ubisoft është duke bërë zhurmë për Assassin's Creed Odyssey me shumë përmbajtje të re, ndërkohë qëa seria hyn në zhanrin RPG: loja do të shfaqë zgjedhjet e dialogut, rekrutimin e luftëtarëve, opsionet e romancës dhe shumë aftësi të reja luftarake.…
Assassin’s Creed Odyssey: Traileri i ri me fokus në betejat detare
Javët e fundit, Ubisoft ka filluar të nxjerri një seri videosh që përqendrohen në aspekte të ndryshme të Assasin's Creed Odyssey, ku ekipi e zhvillimit analizon të gjitha ndryshimet dhe përmirësimet që janë bërë në krahasim me lojërat e mëparshme…