Tag: ASMR

Alinity shpreh mospëlqimin ndaj Indiefoxx dhe Twitch
Ylli i Twitch, Natalia ‘Alinity’ Mogollon po bën thirrje që Twitch të bëjë diçka në lidhje me përsëritësit e sjelljeve jo të përshtatshme në platformë, midis tyre edhe ban e gjashtë të kolegëve të tjerë si streamer Indiefoxx në këtë…
Alinity thotë se përmbajtja seksuale do të vazhdojë në Twitch
Streamer Natalia Mogollon, ‘Alinity’ nuk beson se përmbajtja seksuale në Twitch do të ndalet së shpejti, pavarësisht faktit që Amouranth dhe Indiefoxx u dhanë bans tre-ditore pas transmetimeve të tyre të diskutueshme ASMR. Twitch ka qenë nën debate shumë të…
Amouranth mund të heqë dorë nga Twitch
Kaitlyn Siragusa e njohur si ‘Amouranth’ zbuloi se po e konsideron të largohet nga Twitch pasi u ngacmua përperformancën e saj në hot tub dhe postet ASMR por në fund vendosi të qëndronte. Amouranth ka komentuar në lidhje me kritikat…
Twitch vendosi një rekord të ri shikueshmërie në Maj
StreamElement ndan të dhënat e saj më të fundit mujore për 10 kategoritë më të mira në Twitch, bazuar në numrin e orëve të shikuara. Twitch ofron një qendër dixhitale për fansat në internet. Muajin e kaluar, komunitetet dhe shikuesit…
Twitch heq qafe seksualitetin që po rrethonte platformën
Twitch ka bërë ban Amouranth, Indiefoxx, ExoHydraX dhe më shumë gjatë transmetimeve të fundit të ASMR. Në momentin e publikimit, Twitch nuk e ka konfirmuar akoma arsyen prapa  ndalimit të zbavitjes, por duke pasur parasysh se kush janë shënjestrat dhe…
ASMR tashmë është ajo që njerëzit shohin në Twitch
Meta Twitch për rritjen e abonentëve dhe ndjekësve është gjithnjë në ndryshim, por siç e kemi parë tashmë në 2021 me trendin e hot tube, këto ndryshime në sjelljen e transmetimit mund të bëhen virale. Në qershor, duket se është…
Pokemon Company sjell një video ASMR të Pikachu
Me COVID-19 që vazhdon akoma nëpër këmbë dhe fazat e ndryshme të karantinimit që ndërrohen nga muaji në muaj, njerëzit janë të stresuar. Fatmirësisht, Pikachu është këtu për t'ju ndihmuar që të qetësoheni, falë Nintendo dhe projektit të saj të…