Tag: android

Njoftohet Attack on Titan: Brave Order
Një lojë e re Attack on Titan e quajtur Attack on Titan: Brave Order u njoftua këtë javë, një njoftim që erdhi gjatë përvjetorit të mangës. Loja e re është e disponueshme për pajisjet celularë që do të thotë se…
Android 12 ju lejon të personalizoni ikonat tuaja
Një nga veçoritë e reja në Android 12 është aftësia për të përshtatur automatikisht gamën e ngjyrave të telefonit tuaj me atë të sfondit tuaj. Nëse keni qenë në gjendje të përditësoni në Android 12, mund të dëshironi ta provoni,…
Netflix Gaming vjen me 2 lojëra, por ende jo në Shqipëri
Një muaj pas njoftimit të Netflix për një strategji të re të përqendruar në lojëra, ka shpjeguar se si do të “publikojë” lojëra dhe aplikacione të ndryshme ekskluzivisht për abonentët e platformës. Netflix Gaming ka filluar të dalë në rajone…
Ky virus i Android mund të boshatisë llogaritë tuaja bankare
Policia belge paralajmëron kthimin e malware "Joker" i cili infekton pajisjet Android dhe fshihet në aplikacione të ndryshme të Google Play Store. Ky malware është në gjendje të regjistrojë përdoruesin në shërbimet e abonimit pa miratimin e tij dhe të…
10 lojëra Open-World të cilat duhet t’i luani në mobile
Kur lojërat Open-World bëhen temë e bisedës, lojëra si Red Dead Redemption 2, Skyrim dhe Minecraft vijnë në mendje, dhe për arsye të mira. Lojtarët që gëzojnë lojëra  Open-World duan një përvojë gjithëpërfshirëse për të cilën konsolat dhe kompjuterët kanë…
Si të instaloni Android 12 Public Beta
Android 12 Public Beta tani është në dispozicion. Dieter Bohn dha një vështrim ekskluziv të thelluar në gjuhën e re të dizajnit Material You, si dhe gjithçka tjetër që është e re. Dhe një lajm i mirë, nëse keni një…
Whatsapp Beta sjell një update të rëndësishëm
WhatsApp i ka bërë të qartë planet e tij në lidhje me mbështetjen e shumë pajisjeve dhe informacionet e fundit sugjerojnë se aplikacioni iPad është njëri prej tyre. Sipas burimit të besueshëm WABetaInfo, WhatsApp me të vërtetë po punon në…
Google konsideroi të blinte Epic Games
Në gusht 2020, Epic Games filloi një padi kundër Apple për "praktikat monopoliste" në App Store. Më vonë të njëjtën ditë, ajo nisi një aksion të ngjashëm kundër Google. Përkundër dallimeve në dyqane dhe asaj që ato lejojnë, ankesat janë…
Kjo lojë mobile është për të gjithë ju që shihni seriale turke
E vendosur në një kohë të pasurisë dhe hirit, Game of Sultans ju lejon të sundoni sipas dëshirës tuaj në epokën e artë të Perandorisë Osmane. Ju jo vetëm që mund të bëni një luftë epike përtej fushës së betejës…
Ja çfarë duhet të dini për lojën e ardhshme Asphalt Nitro 2
Gameloft u ka dhënë një surprizë të madhe mobile players. Ata kanë njoftuar Asphalt Nitro 2, i cili aktualisht është në dispozicion në beta ekskluzivisht për përdoruesit e Android. Nëse doni të dini më shumë për Asfalt Nitro 2, fokusohuni…