Elja
4271 Articles0 Comments

Projekti i reverse-engineering për GTA 3 dhe Vice City hidhet poshtë
Një projekt për të bërë reverse-engineer Grand Theft Auto 3 dhe Vice City është hedhur poshtë. Fansat pas kësaj inciative u goditën me DMCA nga kompania mëmë e Rockstar: Take Two. Siç është raportuar nga Eurogamer, ekipi që e rindërtoi…
Rainbow Six Siege do të marrë cosmetics të Rick and Morty dhe Resident Evil
Kombinim i çuditshëm. Rainbow Six Siege do të sjellë një bashkëpunim zyrtar me Rick and Morty dhe Resident Evil gjatë këtij viti. Pas këtij lajmi asgjë nuk po na bën më sens. Ubisoft sugjeroi bashkëpunime të ardhshme në një event…
Drejtori artistik i God of War tregon versionin e tij të Joker
Në botën e comic books, artistët i riinterpretojnë personazhet gjithmonë. Nga të gjithë personazhet e DC ka me mijëra variacone të Batman, Catwoman, Riddler dhe sigurisht të Joker. Simboli dhe prezenca kulturore e figurës së Joker gjithmonë shoqërohet me një…
Activision konfirmon një hartë të re për CoD: Mobile Season 2
Shoot house do të vijë në mobile Activision ka hedhur shenjë drejt ardhjes së një harte të re në Call of Duty: Mobile. Sipas teaser-it, Shoot House map e Modern Warfare do të vijë në versionin mobile të lojës së…
Call of Duty: Mobile do të marrë një assault rifle të re në Season 2
Me Season 2 të Call of Duty: Mobile që është shumë praë, Activision ka filluar të sjellë teasers për gjërat që lojtarët mund të presin së shpejti. Adresa zyrtare e Twitter-it të CoD: Mobile postoi një teaser sot për një…
A do të shkatërrohet Verdansk në Warzone? Një event i madh po vjen
Shumë leaks nga Call of Duty: Warzone kanë sugjeruar se një event i madh do të vijë në datë 11 mars, që mendohet të shkatërrojë Verdansk. Ja çfarë dimë deri më tani për të: Të dy WarzoneNewz dhe ModernWarzone, që…
Addison Rae thotë se nuk do të largohet nga TikTok
Addison Rae është drejtuar në Twitter për të risiguruar fansat, që pavarësisht heshtjes së saj në TikTok, ajo nuk ka hequr dorë nga platforma e medias sociale. Kur merr parasysh katapultimin e famës që ajo mori përgjatë 18 muajve të…
Zhvilluesit e CoD: mobile po kërkojnë mënyra për të reduktuar masën e lojës
Që pas lançimit të Call of Duty: Mobile në tetor të 2019s, Activision ka shtuar një sërë veçorish të reja në lojë. Kjo përfshin harta të reja, modes, armë, ushtarë, skins etj. Teksa ky shtim contenti i mban lojtarët e…
Gjithë bota vihet kundër Facebook pasi ai bllokon Australine nga platforma e tij
Australianët u zgjuan me një feed bosh në faqen e tyre të Facebook, pasi gjigandi i medias sociale kishte bllokuar të gjithë content-in e medias, pas agravimit të situatës me qeverinë, mbi një ligj të caktuar. Ligji i ri kërkonte…
Ky lojtar 5-vjeçar ka fituar një situatë 1v4 në Valorant
Klipi i një 5-vjeçari në Valorant ka pushtuar të gjithë internetin. Në të ai është duke përballuar një situatë 1v4 për të gjithë ekipin e tij. Pavarësisht se sa eksperiencë mund të kemi, fitorja e një situate të tillë është…