Elja
4270 Articles0 Comments

Rustler: Një lojë mesjetare e stilit GTA që po bën namin në Steam
Nga JutsuGames, Rustler është një lojë aksion-aventurë e vendosur në periudhën mesjetare, por që ka marrë elementë nga disa prej lojërave më ikonike që kemi parë ndonjëherë në industri si: Grand Theft Auto 2 dhe Kingdom Come: Deliverance. Hustler ndjek…
Si të merrni GKS Kitsune Camo falas në CoD Mobile
Call of Duty: Mobile ka ndryshuar eventet sezonale brenda lojës dhe këtë rradhë, me update-in e ri, keni një detyrë sezonale të quajtur 'Run and Gun' e cila ofron GKS Kitsune camo si reward në CoD Mobile. Ju mund ta…
Si ja del SSSniperwolf të marrë më shumë shikime në YouTube se MrBeast
Jimmy 'Mr Beast' Donaldson është një nga krijuesit më të mëdhenj të YouTube. Gjithsesi, froni i tij po sfidohet nga Lia ‘SSSniperWolf’ Shelesh dhe YouTuber Paddy Galloway e di arsyen pse. "SSSniperwolf ka kaluar nga një Call of Duty gamer…
PewDiePie zhgënjehet pasi YouTube heq diss track-un për Coco
YouTuber-i Felix PewDiePie Kjellberg më në fund ka reaguar ndaj heqjes që YouTube i bëri diss track të Cocomelon, duke thënë se është shumë i zhgënjyer nga ky vendim. Heqja e videos i surprizoi të gjithë, përfshirë këtu vetë PewDiePie.…
Shroud flet për stream sniping në Valorant
Michael "shroud" Grzesiek mund të jetë një nga lojtarët më të mirë FPS, por asnjë aftësi nuk të mbron dot plotësisht nga stream snipers. Gjatë një transmetimi të bërë së fundmi në Twitch, Shroud i bëri thirrje streamer mode të…
Valheim shet tre milion kopje në më pak se tre javë
Ajo mund të jetë hiti më i madh në historinë e Steam. Mund të mos e keni vërejtur Valheim gjatë javëve të fundit, por ajo është një lojë co-op survival që u shfaq nga hiçi dhe tani është një nga…
Sezoni i dytë i CoD: Black Ops Cold War fillon në 25 shkurt
Activison ka zbuluar se Call of Duty: Black Ops - Cold War dhe Warzone Season 2 do të vijë në datë 25 shkurt. Kur të fillojë sezoni i ri mund të prisni shumë content të ri për të dyja Black…
Çdo gjë që dimë deri më tani për Far Cry 6
Pavarësisht një vonese në lançimin e lojës, Far Cry 6 vazhdon të jetë një nga lojërat më të pritura. Ka shumë hype rreth saj dhe drejtimit që Ubisoft do i japi lojës. Ja çdo gjë që dimë deri më tani…
Si të fitoni UC falas në PUBG Mobile
Monedha e PUBG Mobile njihet si Unknown Cash ose UC dhe kërkohet për të blerë shumicën e items që janë në lojë. Mënyra më e mirë për të marrë UC është duke e blerë atë drejtpërdrejtë, por kjo kushton para…
Addison Rae përflitet të fillojë një karrierë këndimi me Niki Minaj
Addison Rae po përflitet të fillojë karrierën e saj të fushën e muzikës për pak javë, duke filluar me një single me Nicki Minaj dhe një album të prodhuar nga Benny Blanco. Thashethemi filloi me një mesazh nga Deuxmoi, një…