fbpx
Alion
Alion

IT and Programmer

100 Articles0 Comments

Tfue humbet në turneun e Minecraft sepse ekrani i tij ishte shumë i ndritshëm
Krijuesi i njohur i përmbajtjeve Turner ‘Tfue’ Tenney ishte duke garuar në një turne Minecraft Twitch Rivals me miqtë. Ai madje po ecte mjaft mirë derisa dikush vuri re se ekrani i tij dukej shumë më i ndritshëm se të…
Twitch tani mund t’ju bëjë ban për ‘shkelje të rënda’ që ndodhin jashtë platformës
Sjellja ekstreme kriminale tani mund t'ju bëjë ban, pavarësisht nëse ndodh në Twitch apo jo. Ngacmimet, abuzimet dhe sjellja e rëndë mund të kushtojë duke u bërë ban nga Twitch edhe nëse asgjë nuk ndodh në streaming, sipas udhëzimeve të…
Hearthstone do të sjellë një meta shake-up javën e ardhshme

Meta aktuale e Hearthstone, siç e dini, mund të mos qëndrojë për shumë kohë. Një nga dizenjuesit e lojës me letra shkoi në Twitter për të zbuluar se disa nga dekët më të mira të Hearthstone po goditen me disa…

Nintendo Switch prezanton trailer ‘Mii, you, everyone!’
Nintendo i Japonisë zbuloi një trailer të re ‘karakteristikash dhe prezantimesh’ për lojën aventureske Miitopia jo shumë kohë më parë, dhe tani Nintendo i Evropës ka ngarkuar një version anglisht me titull ‘Mii, you, everyone!’. Trailer-i pesë minutëshe e përgjithshme…
Si të merrni skin-e dhe shpërblime falas në Fortnite Reboot a Friend?
Pasi hostoi një beta përsëri në janar 2021, Epic Games ka rikthyer programin Reboot a Friend, i cili është krijuar për t'i kthyer njerëzit përsëri në Fortnite duke u dhënë atyre shpërblime për të ftuar miqtë e vjetër përsëri. Megjithëse…
Të dhënat e 533 milionë përdoruesve të Facebook janë publikuar ku shumë prej tyre janë shqiptarë
Një person publikoi ditën e shtunë në një forum numrat e telefonit dhe të dhënat personale të 533 milionë përdoruesve të Facebook, ku 506,602 prej tyre janë përdorues nga Shqipëria. Të dhënat e publikuara përfshijnë informacione personale të përdoruesve nga 106…
Nintendo Switch merr update 12.0 të sistemit
Me Nintendo Switch mbi 4 vjet në ciklin e tij të jetës, nuk është për t'u habitur që sistemi merr përditësime të vazhdueshme, megjithëse mund të mos jenë llojet e përditësimeve që përdoruesit duan të kenë. Që nga lëshimi i…
FFAR 1 dhe AUG të Call of Duty: Warzone janë bërë nerf
Dy nga armët më të njohura të Warzone janë goditur me nerf në një patch të ri. Raven Software postoi një seri të re update notes, së bashku me disa arsyetime prapa të menduarit për rregullimet e FFAR 1 dhe…
Gjithçka që dimë për datën e lançimit të Diablo 4
Ngjarja vjetore e BlizzCon e Blizzard la prapa Anaheim dhe hyri online këtë vit, por kjo nuk do të thotë që zhvilluesi nuk kishte lajme të mëdha për lojën tjetër në ekskluzivitetin e Diablo. Pas katastrofës së plotë që zbuloi…
GPU-ja kineze prej 7nm mesa duket po rivalizon AMD dhe Nvidia
Tianshu Zhixin njofton se është afër "prodhimit masiv dhe shpërndarjes komerciale" të kartave të saj të reja grafike 7nm, Big Island. Big Island, i pari cloud training GPU' nga Kina, po bëhet gati për tregun masiv pas gati katër vitesh.…