fbpx
Alion
Alion

IT and Programmer

100 Articles0 Comments

MrBeast merr një shpërblim të çmendur pasi hapi kutinë e mistershme prej $250K
YouTuber-i Jimmy ‘MrBeast’ Donaldson bleu një kuti misterioze që kushtoi 500,000 dollarë, që përmbante çmime krejtësisht të panjohura. Kutia e fundit, të cilën ai e mbajti për vete, përmbante disa çmime të çmendura. MrBeast është një nga figurat më të…
Ku mund ta gjeni Cult Artifact në Fortnite Season 6 Spire Quest?
Sapo lojtarët të përfundojnë Spares Quests të Tarana, ata mund të kalojnë në vijën kërkimore të Raz dhe njëri prej tyre të ngarkojë lojtarët me gjetjen e një Cult Artifact nga Spire POI, i vendosur në qendër të hartës. Ja…
NICKMERCS zbulon armën Warzone “OP” që askush nuk po përdor
Ylli i streaming Nick ‘NICKMERCS’ Kolcheff beson se Groza e Warzone është "OP" kur përdoret në mënyrën e duhur dhe mund të jetë në rrugën e saj për t'u bërë pjesë e meta. Meta në Warzone ka qenë në përdorim…
Shikoni këtë gameplay të shkurtër të Resident Evil Village dhe Lady D
Diku midis Resident Evil 7 dhe Resident Evil Village, Ethan Winters mësoi se si të merrte një armë. Kjo është mënyra e parë e marrjes nga një video pesë minutëshe e publikuar nga IGN, e cila tregon se si do…
CoD: Mobile po merr një SMG nga Modern Warfare në sezonin e tretë
Me sezonin e tretë të Call of Duty: Mobile, Activision ka filluar të ngacmojë veçoritë e ardhshme. Pasi zbuluan një hartë të re, zhvilluesit kanë zbuluar një set armësh të reja për të arritur në sezonin e tretë të CoD:…
Outriders kap numrin më të lartë të lojtarëve ndërsa serverat stabilizohen
Pas një hapi të gabuar të shtunën për shkak të çështjeve të serverit, lojtarët kompetitiv të Outriders numërohenn gjithsej në ngjitje në lartësi të reja në Steam, sipas zhvilluesve. Indikacionet e hershme tregojnë se Outriders kishte një lançim shumë të…
Twitch Subathon i Ludwig u mbyll aksidentalisht më herët seç duhej
Pothuajse duke dalë në 3 javë livestreaming të Twitch subathon-it të tij, kanali i Ludwig doli papritur offline në 4 Prill, pavarësisht se kohëmatësi i tregonte se kishte akoma 16 minuta të mbetura. Fatmirësisht, ishte thjesht një gabim dhe stream-i…
PS5 bëhet konsola zyrtare e NBA 2K

NBA 2K League ka hyrë në një partneritet shumë-vjeçar me Sony Interactive Entertainment që e bën PlayStation 5 të kompanisë konsolën zyrtare të ligës. Marrëveshja hyn në fuqi këtë muaj dhe do të shohë të 23 ekipet dhe 138 lojtarët…

Cfarë duhet të dini mbi Update 1.5 të Genshin Impact
Dëshironi të dini gjithçka që vjen në përditësimin e Genshin Impact 1.5? Nuk ishte kaq gjatë që po spekulonim për përditësimin aktual të RPG-së për të luajtur dhe tani kemi edhe më shumë gjëra që vijnë në rrugën tonë. Megjithatë…
Faker thotë se ai “do të jetë përsëri lojtari më i mirë”, por a do të jetë ashtu?
Legendary mid laner ishte subjekt i një mini-dokumentari të krijuar si pjesë e serisë së YouTube’s Creator Spotlight. Video 12-minutëshe hedh një vështrim në karrierën e Faker në League of Legends me një fokus në vitet pas fitores së tij…