Ylli i Fortnite, TSM Daequan njofton plane të mëdha për 2020
Fansat e TSM Daequan janë mësuar me postimet e tij të përditshme në YouTube dhe streamet e gjata në Twitch, ku 25 vjeçari shpaloste gameplay-in intensiv të Fortnite bashkë me komente gazmore. Githsesi, nga pjesët e fundit të 2019s, postimet…
Fortnite do të shfaqë një skenë ekskluzive nga Star Wars: The Rise of Skywalker
Bëni gati kokoshkat! Epic Games po përgatit një tjetër event në Fortnite, por këtë rradh duket se po marrin dhe pak ndihmë nga Star Wars. Muajin e kaluar, seria fantastiko-shkencore e Disney dhe Lucasfilm filloi bashkëpunim me Fortnite duke sjellë…
Epic sjell Winter Royale Fortnite Duos me prize pool $15 milionë
Një tjetër turnament multimiliona dollarësh. Komuniteti kompetitiv i Fortnite ka marrë më në fund lajmin e mirë që po priste: Duos është rikthyer dhe është më mirë se kurrë. Epic Games postoi sot, duke njoftuar se turnamenti Winter Royale do…
Këto janë patch notes jozyrtare për Fortnite Update v11.21
Epic Games solli një update të ri për Fortnite Battle Royale në 4 dhjetor dhe këto janë të gjitha detajet që duhet të dini për të. Siç ka qenë rasti me shumicën e update-ve të Fortnite, që me fillimin e…
Dy fazat e ardhshme të hartës së Fortnite bëhen leak para eventit të Risky Reels
Diçka është duke u përgatitur momentalisht për Fortnite Chapter 2 dhe të gjitha shenjat drejtojnë drejt një eventi në lojë të quajtur 'Galileo', që do të zhvillohet në Risky Reels. Eventet në lojë janë bërë si spektakle në Fortnite Battle…
Impiantet e ujit në Fortnite janë më efektive nga ç’mendoni
Impiantet e ujit mund të jenë më të dobishme se mendoni, falë kësaj mekanike qesharake të Fortnite, që mund ti hedhë kundërshtarët tuaj nga ana tjetër e hartës. Epic Games e update-on shpesh Fortnite me shtesa të hartës dhe armë…
Ninja bën një flex të çuditshëm teksa luan Fortnite
Është mëse e ditur deri tani që Ninja ka një llogari bankare mëse të mjaftueshme. Gjithsesi, së fundmi të gjithë u shokuan kur ai zbuloi një fakt të çuditshëm rreth jetës së tij gjatë një loje të Fortnite, që thekson…
Gjithçka që dimë për eventin Galileo të Risky Reels në Fortnite
Lojtarët e Fortnite Battle Royale mund të kenë një event të ri 'Galileo' në Risky Reels. Kjo është zbuluar nga data miners, bashke me shumë informacione të reja, para kohe. Ky vend ka bërë hyrje-daljet e tij nga loja prej kohësh…
Kur do të fillojë Season 2 në Chapter 2 të Fortnite?
Lançimi i Chapter 2 në Fortnite realisht e ndryshoi lojën në shumë mënyra. Jo vetëm që prezantoi shumë kontent të ri në lojë si: një sërë hartash, items dhe veçori të reja, por gjithashtu i dha mundësi Epic Games për…
Tfue tallet me pro-të e Fortnite pas situatës në FNCS
Shumë streamera dhe personalitete të njohura të Fortnite e gjejnë shpesh veten nën shënjestër ku janë duke u futur në një lojë. Kjo sepse shpesh lojtarët duan të masin aftësitë e tyre kundër emrave të mëdhenj të lojës. Ylli i…