Tag: Yu-Gi-Oh!

Ylli dhe Regjisori i Yu-Gi-Oh bën homazhe për Kazuki Takahashi
Ndarja nga jeta e krijuesit të Yu-Gi-Oh ka mërzitur goxha fansa dhe ndër ta edhe shumë bashkëpunëtor të Kazuki Takahashi ku disa prej tyre e kanë ndër këtë gjë edhe në rrjetet sociale. Një ndër ta ishte edhe Stuart, një…
Krijuesi i Yu-Gi-Oh Kazuki Takahashi ndahet nga jeta
Sipas një raportimi të bërë ditën e djeshme, krijuesi i serisë më të famshme të lojës me letra dhe gjithashtu shumë manga dhe anime, Kazuki Takahashi, është ndarë nga jeta në moshën 60 vjeçare. Sipas burimeve të ndryshme, raportohet se…
Fansat e Yu-Gi-Oh zbulojnë antagonistin më të mirë të anime
Yu-Gi-Oh është një prej serive më të vjetra anime dhe që fitoi goxha popullaritet falë lojës së saj me letra. Dhe fansat janë mbledhur për të diskutuar se kush është antagonisti më i mirë i serisë anime. Yu-Gi-Oh ka goxha…
Yu-Gi-Oh Master Duel po bën namin në Steam
Yu-Gi-Oh Master Duel është lançuar në Steam dhe, siç e quan zhvilluesi Konami, definitive digital edition i lojës me letra, duket se ka dalë në kohë të mirë. Loja e letrave falas ka qenë e lartë në tabela të ndryshme…
Një fans i Yu-Gi-Oh bëhet viral pasi rikrijon në mënyrë perfekte një meme nga anime
Bota e Yugi Moto ishte një botë e rrezikshme, ku loja me letra shpesh rezultonte në dërgimin e një prej pjesëmarrësve në Shadow Realm. Tani, një fans ka arritur të rikrijojë një meme duke përdorur Yugi dhe mikun e tij…
Një person shpenzon 57,000 dollarë nga fondet e ndihmës për COVID në kartën Pokémon
Ndërsa ne ishim të gjithë në karantinë, kartat Pokemon përsëri patën një rritje të interesit. Loja me letra, e fokusuar në qindra përbindësha, ka pasur një valë interesi në kohën e saj, por kohët e fundit u ndje sikur të…
Yu-Gi-Oh bëhet viral falë fjalimit të Kaibës
Goku ka Vegeta, Ash Ketchum ka Gary Oak, Naruto kishte Sasuke, dhe Yugi Moto ka Seto Kaiba në ekskluzivitetin e animit të njohur Yu-Gi-Oh! por rivaliteti i fundit është bërë viral edhe një herë falë fansave të serialit që zbuluan…
Fansja e Yu-Gi-Oh bëhet e famshme nga karta e kreditit
Yu-Gi-Oh është një nga seritë më nostalgjike, dhe trashëgimia e tij vazhdon të rritet nga dita në ditë. Nëse nuk e dinit, Monsters Duels të preferuara janë ende të kërkuara këto ditë në sajë të lojës anime dhe letrave të…
Një kartë e Yu-Gi-Oh u vlerësua me plot 13.4 milionë dollarë
Mbledhja e kartave është diçka që po bn bujë për momentin. Ju mund të keni parë tashmë debatet e shkaktuara nga fansat e zjarrtë të Pokemonit që luftonin për paketat, pasi mbledhja e TCG arrin përsëri një nivel të lartë…
Ky krijim bashkon Dragon Ball dhe Yu-Gi-Oh
Yu-Gi-Oh mund të ketë pasur kulmin e saj të suksesit dikur, por ekskluziviteti nuk është harruar. Në fakt, seria shonen po rikthehet këto ditë me lojën e saj me letra dhe natyrën e saj nostalgjike. E gjithë kjo funksionon për…