Tag: youtube gaming

Twitch është jashtë kontrolli sipas punonjësve
Punonjësit e Twitch besojnë se kompania është "jashtë kontrolli" Punonjësit e Twitch po shprehin shqetësime se sa "jashtë duarëve" kompania po del me disa ndryshime masive në platformë. Twitch është një platformë gjigante dhe rivalizon shumë nga platformat e tjera…
Asmongold flet për YouTube Gaming “Edhe Mixer ishte më i mirë”
Asmongold e shan YouTube Gaming, duke e përshkruar atë si "plehra komplet" në krahasim me Twitch përpara se të pretendonte se platforma e streaming tashmë e zhdukur e Microsoft, Mixer, ishte më e mirë. Asmongold është një nga streamers më…
Valkyrae thyen shikueshmërinë me një tjetër cosplay të Valorant Viper
Ylli i streaming Rachell 'Valkyrae' Hofstetter ndau cosplay-in e saj të Viper nga video game 5v5 i Riot, Valorant, dhe “interneti” e pëlqeu atë. Në dy vitet e fundit, bashkëpronarja dhe krijuesja e përmbajtjes së 100 Thieves, Valkyrae, ka shpërthyer…
Ludwig për pak sa nuk hapi një “Subathon 2.0”
Ludwig Ahgren,së fundmi një streamer në YouTube gati sa nuk hapi një "Subathon 2.0", duke bërë një stream me timer i cili behej reset me çdo donation. Ahgren u shfaq në kohën kryesore të streaming në mesin e vitit 2021…
Dr Disrespect tregon arsyen pse streamers po lëvizin nga Twitch në YouTube
Streameri legjendar Dr Disrespect po pretendon se ai është një arsye e madhe pse kaq shumë transmetues të Twitch kanë hyrë në YouTube. Ai tronditi botën kur ai kaloi në YouTube pas BAN-it të tij misterioz të Twitch në verën…
Ludwig është streamer-i tjetër që kalon ekskluzivitetin në YouTube
Ludwig i cili theu rekordin për shumicën e subs të Twitch në fillim të këtij viti - ka nënshkruar një marrëveshje ekskluziviteti me YouTube. Streamer-i ka trokitur në Twitch që nga viti 2018, duke parë një rritje të vazhdueshme të…
TimTheTatMan e quan Twitch “mobile game”
Streameri i YouTube, Tim 'TimTheTatman' Betar e ka quajtur Twitch si një " mobile game" dhe " pay to win", pas shtimit të veçorisë së diskutueshme të boosting me pagesë të platformës së streamit. Sulmi i fundit i YouTube ndaj…
Facebook Gaming kalon YouTube Gaming, Twitch “dominon” përsëri
Shumë platforma të ndryshme ka patur një rritje të madhe kohët e fundit dhe disa stastika të reja janë zbuluar rreth këtyre platformave duke zbuluar shumë të dhëna të rëndësishme. Një raport është publikuar së fundmi nga Streamlabs dhe Stream…
Twitch thyen rekordet e shikueshmërisë përsëri në 2021
Ndërsa kufizimet për shkak të pandemisë po lehtësohen, shumë po kthehen në shkollë, zyra dhe vende argëtimi. Kjo rihapje e restoranteve, kinemave dhe sallave të koncerteve nënkupton rritjen e konkurrencës kundër hapësirës sëstream, e cila pati rritje masive gjatë vitit…
Nickmercs hedh dyshime të reja për kalimin në YouTube Gaming
Një nga streamers më të mëdhenj të Twitch, Nick ‘NICKMERCS’ Kolcheff kohët e fundit bëri një pushim nga streaming, duke i lënë fansat në pritje të kthimit të krijuesit të tyre të preferuar. Megjithëse, ai mund të mos kthehet në…