fbpx
Microsoft fajëson Fortnite për rëniet në shitje
Fitimet e Microsoft në gaming kanë rënë me 3% dhe Fortnite mendohet të jetë fajtore për këtë. Të thuash që Fortnite është një nga lojërat më të mëdha të momentit nuk është ndonjë gjë e re. Çdo person në këtë…
Microsoft do të fillojë të fshijë adresat që janë pasive mbi dy vite
Nëse keni një adresë të Microsoft që nuk është aktive, mund të doni ti hidhni një sy tani afër. Kompania ka marrë vendimin që adresat që kanë mbi dy vite që qëndrojnë pasive të eleminohen. Duhet të theksojmë që adresa…
Gears 5 do të ketë split-screen për 3 lojtarë vetëm në PC
Një veçori vërtet e mirë për një version të rëndë të lojës në PC. Gjatë konferencës së AMD "Next Horizon Gaming" në E3, na u dha mundësia të shikonim disa minuta nga Gears 5, ndërsa Rod Fergusson dhe Mike Raynor…
Traileri dhe data e lançimit të Minecraft Dungeons janë shfaqur në E3
Microsoft tregoi një trailer të ri dhe njoftoi se loja e re do të dalë në pranverë të 2020s. Në konferencën e shtypit të Microsoft në E3, ata zbuluan një trailer të ri për Minecraft Dungeons, një "dungeon crawler" i…
Cyberpunk 2077 vjen në prillin e 2020s, dhe Keanu Reeves është në të
Pjesëmarrja e aktorit të John Wick si dhe data e lançimit janë zbuluar gjatë konferencës së Microsoft. Në konferencën e Microsoft në E3, njerëzit u surpizuan kur u shfaq nëpermjet një traileri se Keanu Reeves do të jetë pjesë e…
Përditësimi i hartës së Erangel-it vjen më në fund në PUBG
Informacioni i konfirmuar muaj më parë është më në fund në test serverat e PUBG. Pas konfirmimit nga zhvilluesit disa muaj më parë, harta origjinale për PUBG do të ketë më në fund një përditësim të madh dhe lojtarët mund…
Çdo lojë e Xbox do të vijë në PC përmes Xbox Game Pass PC
Prezantimi i Microsoft në E3 për këtë vit nuk do të jetë i gjithi rreth konsolave. Edhe sektori i PC do të marrë vëmendjen e tij, përfshirë këtu detaje se si Xbox Game Pass do të funksionojë në PC. Do…
Një zbulim i Xbox-it të gjeneratës së ardhshme pritet, pasi Microsoft konfirmon konferencën 2-orëshe në E3
Microsoft ka konfirmuar se prezantimi i tij në E3 2019 do të zgjasë dy orë. Kjo i ka bërë të gjithë të mendojnë se me një kohëzgjatje të tillë, një konsolë e re e Xbox do të zbulohet në event.…
EA Access është konfirmuar se do të vijë këtë verë në PS4
Gjërat do të funksionojnë njëlloj si në Xbox Pas shumë spekulimeve dhe thashethemeve, EA më në fund ka konfirmuar se shërbimi EA Access do të vijë në PlayStation 4. Më parë Sony nuk është dukur shumë i interesuar në këtë…
Epic Games thotë se e do shumë Microsoft dhe çdo gjë që ata po bëjnë
Kjo deklaratë dashurie sapo ndodhi <3 Nëse keni qenë të mirëinformuar rreth gaming në 2016, gjasat janë që do e dini faktin që shefi i Epic Games, Tim Sweeney ka patur një antipati të fortë ndaj Microsoft. Në atë kohë…