Kreu i Xbox konfirmon se Microsoft nuk ka pse t’i sjelli lojërat e Bethesda në PS5
Kreu i Xbox, Phil Spencer ka sqaruar pak pozitat ku qëndron Microsoft në raport me lojërat që zhvillohen nga Bethesda, kompania që së fundmi është blerë nga Microsoft. Ideja është nëse këto lojëra do të lançohen në PS5 apo jo.…
Patch-i next-gen i ‘Borderlands 3’ do të mbërrijë në ditën e lançimit të konsolave
Opsione të reja co-op do të prezantohen po ashtu 2K Games ka njoftuar se patch-i i zbuluar më parë i gjeneratës së ardhshme për Borderlands 3 do të arrijë së bashku me lançimet e PS5 dhe Xbox Series. Lojtarët që…
Disa fansa po e marrin Xbox Series X një muaj para lançimit
Të tjerët duhet të presin edhe një muaj. Lançimi i Xbox Series X është mjaft afër dhe me mijëra fansa janë të emocionuar për të marrë konsolën e re. Gjithsesi duket se disa kanë mundur ta bëjnë këtë gjë që…
Raportet sugjerojnë që Xbox Series X është më i qetë, por nxehet më shumë
Xbox Series X po rishikohet nga media të ndryshme. Sipas disa raporteve, konsoli është shumë më i qetë, por, kjo nuk do të thotë që mbetet e ftohtë. Microsoft ka filluar të dërgojë Xbox Series X nëpër media për qëllime…
Një veçori e veçantë e Xbox do të vijë në PlayStation 5
Veçoria e cila ka qënë për një kohë të gjatë në Xbox do të vijë më në fund në PlayStation 5 Para pak kohësh Sony prezantoi një veçori të re në sistemin e trophy në konsolat PlayStation. Ky update është…
Shitjet e Xbox One X rriten mbi 400% pasi është ngatërruar me Series X
Pasi pre-orders për Xbox Series X janë live në 22 Shtator, Amazon raportoi se shitjet për Xbox One X, u rritën me 400%, ndoshta për shkak të faktit se konsumatorët po ngatërrojnë emrat Më parë sot u raportua se shitjet…
Xbox Series S nuk ka upgrades për lojëra që janë ‘backwards compatible’ si Series X
Xbox Series X dhe Series S do të kenë të dyja backwards compatibility me lojërat e vjetra, por do të ketë disa ndryshime të dallueshme midis mënyrës se si ato performojnë në secilën variacion të konsolës më të re të…
Kjo është gjithçka që duhet të dini mbi Xbox Series S
Data e lëshimit të Xbox Series S dhe çmimet fillestare të lançimit më në fund janë zbuluar dhe konfirmuar nga vetë Microsoft Konsolat ​​e gjeneratës së ardhshme Xbox do të dalin në të gjithë botën të martën, 10 Nëntor, kanë…
Detajet e çmimit të Xbox Series X bëhen leak nga Pringles
Gjëja për të pritur kaq gjatë për të lëshuar çmimin e konsolës së re do të thotë se çmimi do të zbulohet në mënyrë të pashmangshme në vende të ndryshme, doni apo jo. Dhe kjo është arsyeja pse ne kemi…
Këto skine të PS5 do të jenë gjëja me e bukur që do shihni sot
Nëse kaloni kohë duke koleksionuar special editions të konsolave, atëherë dizajneri XboxPope ka diçka për ju. Në një seri mock-ups për PS5 të grumbullara nga DBLTAP, Xbox Pope ka treguar se çfarë mund të bëhet e mundur me special editions…