Tag: xbox one

Age of Empires 4 do të lançohet në 28 Tetor
Microsoft sot zbuloi në prezantimin e tij Xbox E3 se Age of Empires 4 do të dalë më 28 tetor 2021. Do të jetë një pjesë e Xbox Game Pass PC në ditën e parë, por gjithashtu mund të bëni…
Psychonauts 2 do të dalë në Gusht
Ne kemi qenë duke pritur për ndjekjen e Psychonauts për dy dekada. Rhombus of Ruin mund të quhet vetëm një gjysëm, por më në fund mbërriti. Në Xbox & Bethesda Games Showcase sot, ne morëm lajmin se dhe data e…
Battlefield 6 ka një datë zbulimi
Ka kohë që të gjithë e dimë se një lojë e re Battlefield po vjen. Leaks dhe thashethemet kanë qenë të shumta gjatë muajve të fundit, nga pamje të gif deri te screenshots, si dhe konfirmimi i thashetheme që emri…
Crossplay beta do të vijë javën e ardhshme për Chivalry 2
Zhvilluesi Torn Banner Studios ka njoftuar se crossplay beta e Chivalry 2 fillon javën e ardhshme.  Slasher i first person me shumë lojtarë i frymëzuar nga betejat e filmit mesjetar nis beta-në e tij të re në 27 maj dhe…
A do të vijë Valorant në konsola?
Riot Games është duke u zgjeruar në mënyrë agresive në lojërat mobile, por lojtarët e konsol janë ende pa ndonjë lajm zyrtar në lidhje me një lëshim të Valorant për konsol. Zhvilluesit e Riot kanë gjetur mënyra për t'i bërë…
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 do të vijë në Qershor në Switch
Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2, mjeshtri i mirënjohur i vitit të kaluar në skateboard, më në fund duket se do të vijë në Switch në 25 Qershor. Një njoftim ky mjaft i këndshëm nga studioja e Skylanders Vicarious…
Mesa duket versioni i GTA 5 për next-gen do të vijë së shpejti
Megjithëse PlayStation 2 pa tre lojëra të ndryshme GTA, për Grand Theft Auto V do të jetë disi e rëndësishme të dorëzohet në tre breza të veçantë të PlayStation. Ashtu si Skyrim i Bethesda, GTA 5 ka kohë që është…
Dokumentet e gjykatës zbulojnë se vetëm 7% e të ardhurave të Fortnite vijnë nga IOS
Ne e dimë që versioni i Fortnite në iOS bëri shumë para për Epic Games para se Apple të niste lojën nga App Store, por ishte larg platformës më fitimprurëse. Ky nder i takon PlayStation 4, i cili përbënte 46.8%…
Microsoft ul tarifën e Windows Store për zhvilluesit e lojërave
Microsoft tha që nga 1 Gushti, pjesa e të ardhurave neto të zhvilluesit nga shitjet e lojërave në Microsoft Store PC do të rritet nga 70% në 88%. Microsoft njoftoi në një postim në blog të Enjten, se po shkurtonte shumën…
Cyberpunk 2077 rimbursoi 30 mijë kopje nga të lojës nga 13 milionë të shitura
Dalin më shumë detaje rreth situatës së rimbursimit të Cyberpunk. Fillimi katastrofik i Cyberpunk 2077 çoi në shumë pak rimbursime, sipas Piotr Nielubowicz, i cili ndau detaje mbi situatën gjatë një mbjedhjeje me investitorët. RPG dystopiane në internet shiti 13.7…