Provoni Windows 1.0 me rastin e 35 vjetorit të Windows
Me rastin e përvjetorit të Windows, mos harroni të provoni version e parë të këtij sistemi operativ Ndoshta shumicës prej jush nuk mund ta ketë përdorur versionet e vjetra të sistemit operativ Windows. Versioni i parë i  këtij sistemi operativ…
Zoom ka probleme të mëdha sigurie në Windows dhe OSX
Sa vijnë dhe ekspozohen më shumë probleme me Zoom Rritja e shpejtë e Zoom si një aplikacion për videokonferenca online ndërkohë që shumë janë duke punuar nga shtëpia vuri në dukje disa prej pikave të dobëta të programit, si në…
Facebook Messenger tani është i disponueshëm për Windows dhe Mac
Aplikacioni Facebook Messenger për desktop ka qenë në zhvillim për një kohë të gjatë deri në momentin që u njoftua në vitin 2019. Karakteristika të tjera përfshijnë veçori shtesë për video-konferenca siç është Zoom. Sidoqoftë, një nga të metat e…
Këto janë parametrat që iu duhen për të luajtur RAGE 2 në PC
Më pak se dy javë na ndajnë nga lançimi i lojës së fundit open-world të Bethesdës dhe zhvilluesit më në fund kanë publikuar dhe parametrat që do i duhen kompjuterit tuaj për ta përballuar. Tani pra është koha për të…
Microsoft: Koha për të lënë pas Windows 7 për diçka të re
Këtë muaj Microsoft tha se duke filluar nga prilli do të fillojë të njoftojë përdoruesit e Windows 7 që të upgrade-ohen në Windows 10, kjo duke marrë parasysh që Windows 7 nuk do të suportohet më pas 14 janarit të…
Microsoft rregullon update-in e Windows që sillte probleme në lojëra
Me 1 mars 2019, Microsoft publikoi Windows Update KB4482887 për të adresuar një problem OS. Gjithsesi gjatë këtij proçesi, siç po bëhet rrugë për Microsoft, aksidentalisht u krijuan disa probleme të tjera. Raportime të ndryshme të përdoruesve lanë të kuptohej…
Merrni lojën Slime Rancher falas përmes Epic Games Store
Keni kohë deri më 21 mars E rradhës për tu marrë falas në Epic Games Store është Slime Rancher. Loja konsiderohet si një simulation i cili përdor disa elemente nga zhanra e farming simulator. Është e zhvilluar nga Monomi Park…
Apple mund të lërë pas Intel dhe të zhvendoset në ARM në 2020ën
Kjo do të sillte fundin e MacOS gaming Një raportim i ri sugjeron se Apple po konsideron të bëjë ndërrimin në ARM chips në kompjuterat Mac vitin e ardhshëm. Gjigandi i industrisë kompjuterike ka qenë duke pritur që ta bëjë…
Në betën e fundit të Windows lojërat e Xbox One mund të luhen në PC
Mund të kemi të bëjmë me një hap masiv në industrinë e gaming Microsoft është përpjekur vazhdimisht gjatë viteve të fundit për të krijuar një urë lidhëse mes të luajturit në Xbox dhe të luajturit në PC. Sado që një…
Overwatch Halloween Terror, këto janë skin-et e reja
Evenimenti më i fundit sezonal i Overwatch, Halloween Terror, rikthehet. Ai është tanimë live në PS4, Windows, PC dhe Xbox One, duke sjellë me të kthimin e Junkenstein’s Revenge dhe natyrisht një grup të ri skins që e bëjnë Overwatch-in…