Tag: wild rift

Luani me Irelia & Riven falas në Wild Rift | GUIDE
Riot Games ka sjellë disa champions të rinj në lojën e saj së fundmi bashkë me një event i cili iu ofron plot shpërblime dhe champions falas. Eventi më i fundit në Wild Rift i quajtur Broken Blades iu lejon…
Sezoni 2 i Wild Rift nis me një battle pass të ri
The Wild Pass përmban 50 nivele të shpërblimeve që lojtarët mund t’i fitojnë duke përfunduar misionet. Sezoni i dytë i League of Legends: Wild Rift është lançuar sot. Përveç shpërblimeve të reja sipas renditjeve, është lançuar dhe battle pass i…
Riot zbulon se çfarë do të vijë në Wild Rift gjatë dy muajve të ardhshëm
Muajt shkurt dhe mars do të sjellin shumë veçori të reja, champions dhe skins në League of Legends Wild Rift Riot Games ka publikuar së fundmi se ka në plan të sjellë shumë gjëra të reja në versionin mobile të…
Si të merrni falas Corki në League of Legends: Wild Rift
Corki ka ardhur në Wild Rift dhe kjo është mënyra si ta merrni falas atë Eventi në i fundit i cili po zhvillohet në League of Legends: Wild Rift po i vjen fundi dhe champion i parafundit që do të…
Këto janë ndryshimet që patch 2.0 do të sjellë në League of Legends: Wild Rift
Pesë champions të rinj do të vijnë në Wild Rift League of Legends: Wild Rift ka pothuajse një muaj që është lançuar dhe patch i ri për të sapo ka ardhur. Ky patch për Wild Rift ka sjellë me vete…
Lojërat mobile më të mira të vitit 2020
2020 ishte një vit i suksesshëm për tregun e lojërave mobile Viti 2020 ka qene një vit tepër i vështirë për të gjithë por gjithashtu edhe tepër interesant për mënyrën sesi shumë gjëra ndryshuan gjatë këtij viti. Një prej këtyre…
Këtu janë ndryshimet e fundit që kanë ardhur në Wild Rift
Patch notes për Wild Rift mid-Patch 1.1 janë këtu Pasi lëshoi patch 1.1 dhe hapi dyert për lojtarët nga Europa (më në fund domethënë), Turqia, Rusia dhe CIS, dhe Lindja e Mesme dhe Afrikën e Veriut, League of Legends: Wild…
League of Legends: Wild Rift ka dalë më në fund në Europë
Riot Games kanë marrë kohën e tyre me publikimin e Wild Rift. Publikimi i plotë i lojës ende nuk ka një datë të caktuar, por zhvilluesi ka lançuar Wild Rift në rajone të ndryshme gjatë vitit 2020. Dhe tani, loja…
Lee Sin po vjen në League of Legends: Wild Rift
Lee Sin është kampioni tjetër që i shtohet League of Legends: Wild Rift Ai bëri një paraqitje të shkurtër gjatë prezantimit të iPhone 12 të fundit, ku fansat morën një paraqitje të shkurtër të kit-it të tij. Ashtu si me…
Çfarë ndryshon midis League of Legends dhe Wild Rift?
Wild Rift është i ndryshëm nga League of Legends në shumë aspekte Megjithatë, ato janë gjithashtu mjaft të ngjashme. Nëse jeni një lojtar që kërkoni të bëni krahasimin mes të dyve, ja pikërisht ajo që duhet të dini Beta e…