Tag: warcraft

Njoftohet Warcraft për telefona, Warcraft Arclight Rumble
Warcraft Arclight Rumble është një lojë strategji-aksioni falas për t'u luajtur për Android dhe iOS Warcraft do të vijë në Mobile me Warcraft Arclight Rumble, njoftoi Blizzard Entertainment. Warcraft Arclight Rumble, një lojë strategjie aksioni me ritme të shpejta dhe…
Expansion i radhës në World of Warcraft do të zbulohet në prill
Blizzard nuk e ka zbuluar akoma se cili do të jetë expansion i radhës që do të vijë në World of Warcraft por ka njoftuar se kur do të jetë zbulimi i tij. Sezoni i pranverës do të jetë goxha…
Blizzard po bën një lojë free-to-play të Warcraft
Diablo Immortal është një lojë mjaft e mirë, sado që vazhdon të jetë një indikues që Activision në Activision-Blizzard po qëndron shumë më lart se Blizzard këto ditë. Së fundmi kompania ka thënë se ka në plan të aplikojë formulën…
Warcraft 3: Reforged nuk pritet aspak mirë nga lojtarët
Loja është shumë larg asaj çka ishte premtuar Warcraft 3: Reforged u lançua në 28 janar 2020 dhe fansat nuk janë aspak të lumtur. Madje, ajo është tashmë loja me vlerësimin më të keq nga përdoruesit në Metacritic. Tashmë që…
Warcraft 3: Reforged do të vijë në janar të 2020
Loja nuk do të vijë në 2019 siç pritej, por ende afër Warcraft 3: Reforged, e zbuluar në BlizzCon 2018, është një remaster i plotë i lojës RTS të Blizzard Warcraft 3, e ndërtuar nga fillimi me arte dhe animime të…
Blizzard zbulon oraret dhe aplikacionin falas të BlizzCon 2019
Zbulohen harta, oraret dhe aplikacioni falas Blizzard ka postuar preview-n e BlizzCon 2019 dhe këtu përfshihen dhe oraret, harta si dhe aplikacioni për mobile i eventit. Duke filluar nga java tjetër, fansat do të kenë mundësi të shohin se çfarë…
Loja që kishte kopjuar Warcraft është mbyllur pas padisë së Blizzard
Glorious Saga kishte marrë personazhe, emra dhe klipe audioje nga seritë e Warcraft. World of Warcraft Classic nuk është i vetmi fenomen i Blizzard këtë muaj. Paditë nga ana e World of Warcraft gjithashtu janë kthyer sërish në qendër të…
Kërkimi i Warcraft në Pornhub u trefishua pas lançimit të WoW Classic
Fenomeni i WoW Classic nuk ndalon. Kur World of Warcraft Classic u lançua këtë javë, lojtarët e gjetën veten në rradhë të gjata pritjeje. Për të shtyrë kohën gjatë mbajtjes së rradhës, disa njerëz filluan të luanin lojëra të tjera,…
Blizzard në punim për një lojë Warcraft në stilin Pokemon Go
Pak pas njoftimit kontradiktor të Diablo Immortal, Blizzard njoftoi se synonte të zhvillonte mobile games të të gjitha brand-eve në të ardhmen. Shume prej nesh menduam se këto ishin thjesht fjalë të hedhura në ajër, por rezulton se nuk është…
Warcraft III: Reforged është një ripërpunim 4K që lançohet në 2019
Lojërat si Overwatch, Hearthstone dhe World of Warcarft mund ta përkufizojnë Blizzard Entertaintment siç e njohim sot, por nuk duhet të harrojmë klasiket si: Warcraft, StarCraft dhe Diablo. Tani një nga këto klasike do të pësojë disa ndryshime. Blizzard na…