Më shumë lojtarë se kurrë po luajnë në PC me një controller
Siç është njoftuar nga Steam në një post të ri zyrtar, DualSense tani mbështetet plotësisht nga të gjitha lojërat që përdorin Steam Input API. Në fakt, nuk ka absolutisht nevojë për ndërhyrje nga zhvilluesit, pasi që controller-i thjesht punon. Kjo…
Kur do të dalë Operation 10 i CS:GO? Kjo është gjithçka që dimë
Kanë kaluar rreth 12 muaj që kur filloi Operation Shattered Web, dhe ka plot tregues se operacioni tjetër i lojës është mjaft afër Sipas burimeve pranë Valve, Operation 10 është vendosur të vijë prej disa kohësh. Kjo vjen pasi u…
Counter-Strike 1.0 është 20 vjeç
Dje u shënua 20-vjetori i lançimit të Counter-Strike. Mbreti i competitive shooters filloi si një mod i Half-Life i zhvilluar nga Minh Lee dhe Jess Cliffe, që filluan të qarkullonin betan e saj në qershor të 1999. Krijuesit e saj…
Numri i lojtarëve të Dota 2 u rrit për herë të parë në gjashtë muaj
Për lojtarët e Dota 2, Diretide është një festival drithërues me një Roshan të tërbuar që është ngopur me ushqime të ëmbla. Por për lojtarët, mund të jetë edhe Krishtlindja. Për herë të parë që nga Prilli, kur u lëshua…
Këto janë të gjitha ndryshime që do të sjellë update-i i ri i Dota 2
Këto janë patch notes për update-tin e Diretide të Dota 2 më 11 Nëntor Update-i i papritur i Diretide i Valve është pritur mirë nga komuniteti i Dota 2. Dhe tani, zhvilluesi po rregullon disa nga heronjtë më broken të…
Dota 2 do të marrë një “sistem të stilit Overwatch” të ngjashëm me CS:GO
Javën e shkuar, zhvilluesi i Dota 2, Valve zbuloi një tufë me updates që po drejtohen për lojën MOBA në Fall Season. Duke mbuluar disa aspekte të lojës si Guilds, Dota Plus subscription service dhe më shumë. Postimi gjithashtu përmend…
Krijuesi i hartave të CS:GO zbulon versionin e ri të përmirësuar të Cache
Shawn ‘FMPONE’ Snelling ka zbuluar disa updates të reja vizuale dhe ndryshime të hartave në Cache-in e njohur të CS:GO, pasi u hoq së fundmi Harta e fundit që u hoq nga active pool ishte Cache, e cila u bë…
Valve përditëson Dota 2, një hero i ri do të vijë së shpejti
Dota 2 Fall Season ka filluar dhe Valve sjell një përditësim për të ardhmen e lojës që përfshin ndryshime në Dota Plus dhe heronjtë e ardhshëm Valve lëshoi një postim në blog duke detajuar ndryshimet në Dota Plus dhe Guilds…
International 10 i Dota 2 ka arritur një rekord të ri
Përsëri ketë vit, Valve ka arritur të sigurojë një rekord të ri Esports i Dota 2 është një prej festimeve më popullore të zhanrit MOBA dhe si gjithmonë me prize pool të cilat thyejnë çdo vit rekorde. Valve zakonisht kontribuon…
Ace i Neymar në CS:GO po çmend Twitch
Neymar u bë një sensacion në Twitch kur ai bëri stream CS:GO në 1 Tetor, dhe ai madje kishte mjaft aftësi, duke kapur një Ace me pistoletë. Më 1 Tetor, ai luajti pak CS:GO në Twitch, me mbi 110,000 shikues…