Tag: twitch

Twitch vendosi një rekord të ri shikueshmërie në Maj
StreamElement ndan të dhënat e saj më të fundit mujore për 10 kategoritë më të mira në Twitch, bazuar në numrin e orëve të shikuara. Twitch ofron një qendër dixhitale për fansat në internet. Muajin e kaluar, komunitetet dhe shikuesit…
Twitch heq qafe seksualitetin që po rrethonte platformën
Twitch ka bërë ban Amouranth, Indiefoxx, ExoHydraX dhe më shumë gjatë transmetimeve të fundit të ASMR. Në momentin e publikimit, Twitch nuk e ka konfirmuar akoma arsyen prapa  ndalimit të zbavitjes, por duke pasur parasysh se kush janë shënjestrat dhe…
ASMR tashmë është ajo që njerëzit shohin në Twitch
Meta Twitch për rritjen e abonentëve dhe ndjekësve është gjithnjë në ndryshim, por siç e kemi parë tashmë në 2021 me trendin e hot tube, këto ndryshime në sjelljen e transmetimit mund të bëhen virale. Në qershor, duket se është…
Valorant bëhet loja e katërt më e ndjekur në Twitch
First person shooter e Riot Games, Valorant, është bërë kategoria e katërt më e shikuar në Twitch për herë të parë, duke tejkaluar emra të mëdhenj të e-sports si Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Fortnite etj. Valorant fillimisht u tregua…
Një streamer e Twitch akuzohet për mashtrim të shumë meshkujve
Streamer nga Singapori e Twitch, Kiaraakitty u është përgjigjur pretendimeve të fundit se ajo ishte përfshirë në mashtrimet e disa meshkujve si pjesë e një skeme për të bërë para. 18-vjeçarja ka një numër mbresëlënës të fansave në Twitch, me…
Pse u bë ban Adriana Chechik nga Twitch?
Adriana Chechik u bë ban nga Twitch, dhe fansat e saj po pyesin pse. Chechik ishte një partner i njohur i Twitch. Chechik transmetoi dje në Twitch për 10 orë, duke përfshirë atë teksa luante video lojëra dhe duke biseduar…
Do të vijnë disa super lojëra së shpejti në PS5
Një person i njohur i PlayStation ka thënë që Sony ka disa lojëra sekrete të PlayStation 5 që duhet të befasojnë fansat. Jo vetëm që vetë lojërat potencialisht do të kënaqin shumë ata që janë në kërkim të më shumë…
Streamer-i në Twitch bëhet ban pasi flet për situatën e Israel-Palestine
Një streamer në Twitch po kundërshton platformën pasi pretendoi se e ndaluan atë për të diskutuar konfliktin Izrael-Palestinë në Lindjen e Mesme. Twitch është i njohur për marrjen e disa vendimeve rreth ban në të kaluarën dhe shpesh duke dështuar…
xQc pretendon se Twitch duke demonetizuar Amouranth “shpëtoi të gjithë” në platformë
Felix ‘xQc’ Lengyel pranoi situatën midis Kaitlyn ‘Amouranth’ Siragusa dhe Twitch është “e frikshme” dhe thotë se ajo mund të ketë qenë një kurban fatkeq që shpëtoi të gjithë. Amouranth u habit kur zbuloi se Twitch kishte pezulluar plotësisht reklamat…
Twitch po shton mbi 350 tag për të bërë platformën më gjithëpërfshirëse
Twitch e di që ka dështuar në disa komunitete dhe po ndërmerr disa hapa për të inkurajuar streams më përfshirëse. Shërbimi i livestreaming po shton mbi 350 chanels tags që pasqyrojnë një gamë të gjerë të komuniteteve, përfshirë ato për…