Tag: TikTok

Ylli i TikTok flet për problemet mendore
Ylli i TikTok Bella Poarch vizitoi H3 Podcast dhe zbuloi historinë e saj tronditëse të abuzimit në fëmijëri dhe sesi ndikoi tek ajo gjatë jetë së saj. Shpërthimi i popullaritetit të Bella Poarch ka qenë meteorik, me të fituar miliona…
Çfarë është trendi më i fundit i njerëzve që qajnë në Internet?
Femrat që përdorin një tingull viral TikTok për të provuar se sa mirë mund të bëjnë të qarën të rreme po kritikohen gjerësisht në internet, me disa që e quajnë trendin “chilling.” Me popullaritetin e aplikacionit TikTok gjatë dy viteve,…
Kur do të ndeshet Hasbulla me kundërshtarin e tij?
Javët e fundit, Hasbulla Magomedov,i njohur si Mini Khabib, ka postuar video të tij duke u stërvitur për ndeshjen e tij të ardhshme me Abdu Rozik. Ylli i TikTok u pa duke u stërvitur në palestër me luftëtarin MMA Asxab…
Çfarë është trendi më i fundit i [AS] në Internet?
Trendi i Adult Swim, i njohur gjithashtu si trendi 'AS', po bëhet mjaft i famshëm në TikTok.  Siç çdo javë që kalon, një tjetër trend i ri vjen në TikTok. Këtë herë, TikTok-ers po u tregojnë ndjekësve të tyre se…
Kush është Hasbulla? Pse të gjithë po flasin për të?
Blogeri i TikTok dhe Instagram Hasbulla Magomedov fitoi shpejt një prani të madhe në Instagram dhe TikTok për pamjen e tij si fëmijë, por kush është i famëshmi 18-vjeçar? Këtu janë gjithçka që duhet të dini rreth yllit në rritje…
Kënga e Bella Poarch bëhet masive në Spotify
Kënga debutuese e yllit të TikTok, Bella Poarch, ka arritur një sukses masiv në Spotify, duke tejkaluar 50 milion streams në më pak se tre javë. Ashtu si shumë yje virale të TikTok, duke përfshirë Addison Rae dhe Dixie D’Amelio,…
“Bryce Hall është arsyeja pse njerëzit urrejnë TikTok” – KSI
KSI ka pohuar se Bryce Hall është arsyeja pse njerëzit e urrejnë TikTok pasi reaguan ndaj videove të tij në platformë në një sfidë "try not to cringe". KSI dhe Bryce Hall kanë filluar një luftë fjalësh që kur të…
Ylli i TikTok mund të vijë së shpejti në Fortnite
Epic Games po zgjerojnë serinë e tyre ICON Fortnite me një tjetër emër të madh në botën e TikTok, pasi planet për të shtuar një emote të Bella Poarch janë bërë të ditura. Me mbi 66 milion ndjekës në TikTok,…
Të ardhurat e gaming rriten teksa fitimet e zhvilluesit të PUBG Mobile ngrihen në 65%
Gjigandi kinez i lojërave dhe mediave sociale Tencent Holdings Ltd (0700.HK) raportoi një rritje parashikuese prej 65% në fitimin tremujor të enjten, ndërsa drejtuesi përsëriti përqendrimin e kompanisë pasi Kina ka rritur kontrollin mbi gjigandët e teknologjisë. Tencent, arriti fitim…
A janë Charli D’Amelio dhe Chase Hudson të lidhur?
Yjet e TikTok Charli D’Amelio dhe Chase Hudson u ndanë në mënyrë famëkeqe në vitin 2020, por videoja e tyre e fundit muzikore ka disa fansa të pyesin nëse nuk po takohen fshehurazi përsëri. Charli dhe Chase janë si dy…